Salı, Ekim 20, 2020

2022 Audi S3 Sedan teknoloji sayesinde daha sportif hale geliyor

Yeni S3, daha keskin bir görünüm sunmanın yanı sıra, sürüşü daha da eğlenceli hale getirmesi gereken yeni elektronikler kullanıyor.

Bu yılın başlarında Audi , bir dizi yükseltmeyi alan A3 kompakt sedanının en son neslini tanıttı. Şimdi, bu değişikliklerin sportif varyantı S3’ü nasıl etkilediğini görme zamanı.

Bu yazın başında 2022 Audi S3’ü ilk kez görmemize rağmen , otomobil üreticisi şimdi ABD kıyılarına yönelik sürümle ilgili daha fazla bilgi sunmayı uygun gördü. A3 gibi, S3 de eskisinden çok daha agresif bir görünüme sahip ve daha sert açılar çok daha ilginç bir görünüm kazandırıyor. S3’ün gövdesi kendinden önceki modelden 1,6 inç daha uzun ve 0,8 inç daha genişken, standart bir spor süspansiyon sayesinde gövde A3’ten 0,6 inç daha alçakta oturuyor. Geride, egzoz uçları daha büyük, sadece dördünün de yeterince telaffuz edilmemesi ihtimaline karşı.

İçeride Audi, daha büyük lüks arabalarından ipuçları alıyor ve onları daha küçük bir form faktörüne dönüştürüyor. Eskisinden daha fazla açı sporu yapan S3’ün yeni iç mekanı, kısmen yeni elektrikli spor koltuklar gibi parçalar sayesinde geçmişe göre çok daha kaliteli görünüyor, çünkü elmas dikiş her zaman havayı yükseltiyor. Çoğunlukla geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapıldıkları için koltuklar da bazı yeşil krediler taşıyor.

2022 S3’te gizlenmiş pek çok teknoloji var. Kompakt bir otomobil olmasına rağmen S3, mevcut bir çevre görüş kamerası sistemiyle donatılabilirken, isteğe bağlı bir baş üstü ekranı da dikkat dağınıklığını minimumda tutmaya yardımcı olabilir. Ekranlara meraklıysanız, muhtemelen Audi’nin MMI bilgi-eğlence sisteminin en son sürümünü çalıştıran standart 10,1 inç dokunmatik ekrana bayılacaksınız. 10,3 inçlik bir dijital gösterge kümesi standarttır, ancak mümkün olan en büyük ve en çok özellikli ekranları elde etmek isteyenler için 12,3 inç Sanal Kokpit yükseltmesi mevcuttur. Apple CarPlay ve Android Auto elbette standarttır.

2022 Audi S3’ün güç aktarma organı da biraz meyve suyu alıyor. Avrupa’da, S3’ün 2.0 litrelik turboşarjlı I4’ü yaklaşık 305 beygir gücü ve 295 pound-feet tork üretecek, sırasıyla 17 ve 15 iyileştirme yapacak, ancak motora ABD’de henüz resmi bir derecelendirme verilmedi, bu yüzden Audi yapabilir ‘ t Eyaletler için belirli çıktıları henüz onaylamak. Yedi ileri çift kavramalı şanzıman, dört tekerlekten çekiş gibi her iki pazarda da standart olacak. Euro-spec S3 sadece 4,8 saniyede 60 mil / saat hıza ulaşacak, bu yüzden bu küçük sedan hiç de sarkmıyor.

Ancak S3’ün nasıl hareket edeceğine dair sadece motordan daha fazlası var. Yeni bir isteğe bağlı S spor süspansiyon, araç moduna göre özelliklerini değiştirerek adaptif sönümlemeyi katlayacak. Ayrıca, dört tekerlekten çekiş sistemi, denge kontrolü ve isteğe bağlı uyarlanabilir süspansiyon arasında daha iyi iletişim vaat eden, otomobilin elektroniğine gömülü yeni bir kullanım kontrolörü var. Otomobil üreticisinin bu yılın başlarında piyasaya sürdüğü elektrikli platformlu araç dinamikleri işlemcisi değil, ancak bu çizgide ses çıkarıyor ve Audi, yolda S3’te bir çatlak atmamıza izin verdiğinde hepsinin nasıl jelleştiğini görmek için sabırsızlanıyorum.

2022 Audi S3 ile devam eden pek çok yenilik olduğunu söylemek yeterli. ABD modelleri için henüz bir fiyatlandırma yapmasak da, Ekim ayında Almanlara giden S3 yaklaşık 47.000 Euro’dan başlayacak (yaklaşık 56.000 $, doğrudan dönüştürülmüş). Ek bağlam için, 2020 Audi S3 yaklaşık 43.000 $ ‘dan başlıyor.

Türkiye fiyatı merak konusu.

Bugün En Çok Okunanlar

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin