Perşembe, Temmuz 2, 2020

WordPress’e nasıl plugin kurulur ?

WordPress’i yükledikten sonra, insanların öğrenmeye başlaması gereken ilk şey WordPress eklentilerinin nasıl kurulacağıdır.

Basitçe söylemek gerekirse, WordPress eklentileri web siteleri için uygulamalar gibidir. İletişim formları, slayt gösterileri, alışveriş sepetleri vb.Gibi WordPress’e yeni özellikler eklemenize izin verir.

WordPress eklenti arama özelliğini kullanarak eklentiyi yükleyin

Bir WordPress eklentisi kurmanın en kolay yolu eklenti aramasını kullanmaktır. Bu seçeneğin tek dezavantajı, bir eklentinin WordPress eklenti dizininde olması ve ücretsiz eklentilerle sınırlı olmasıdır.

Yapmanız gereken ilk şey , WordPress yönetici alanındaki Eklenti> Yeni Ekle sayfasına gitmek

Yukarıda gösterilene benzer bir ekran görmelisiniz. Aradığınız eklenti adını veya işlevini girerek eklentiyi bulun. Ardından, aşağıdaki örnek gibi bir dizi seçenek göreceksiniz:

Size en uygun eklentiyi seçebilir, ardından yanındaki Şimdi Yükle düğmesini tıklayabilirsiniz .

WordPress eklentiyi sizin için indirip yükleyecektir. Ardından Şimdi Yükle düğmesinin Etkinleştir olarak değiştiğini göreceksiniz .

Siteye bir WordPress eklentisi yüklenmiş olabilir, ancak etkinleştirmedikçe çalışmaz. Bu yüzden devam edin ve WordPress sitenizde bu eklentiyi kullanmaya başlamak için Etkinleştir düğmesini tıklayın.

İlk WordPress eklentinizi başarıyla yüklediniz.

Eklentiyi WordPress yönetici alanındaki yükleme seçeneğini kullanarak yükleyin

Premium WordPress eklentileri WordPress eklenti dizininde listelenmez . Bu eklentiler ilk yöntemle yüklenemez.

Bu nedenle WordPress, bu tür eklentileri yüklemek için bir yükleme yöntemi ile birlikte gelir. Bu makalede, yönetici alanındaki yükleme seçeneğiyle WordPress eklentisinin nasıl yükleneceği gösterilecektir.

İlk olarak, eklentiyi kaynaktan indirmeniz gerekir (bir zip dosyası olacaktır). Ardından, WordPress yönetici alanına gitmeniz ve Eklentiler> Yeni Ekle sayfasına gitmeniz gerekir .

Ardından , sayfanın üst kısmındaki Eklentiyi Yükle düğmesini tıklayın.

Bu, eklenti yükleme formunu gösterecektir. Burada, Dosya Seç düğmesini tıklamanız ve daha önce bilgisayara indirdiğiniz eklenti dosyasını seçmeniz gerekir.

Dosyayı seçtikten sonra Şimdi Yükle düğmesini tıklamanız gerekir .

Şimdi, WordPress eklenti dosyasını bilgisayarınızdan yükleyecek ve sizin için yükleyecektir. Kurulum tamamlandıktan sonra böyle bir başarı mesajı göreceksiniz.

Kurulumdan sonra , eklentiyi kullanmaya başlamak için Eklentiyi Etkinleştir bağlantısını tıklamanız gerekir .

Ayarları gereksinimlerinize uyacak şekilde yapılandırmanız gerekecektir.

FTP kullanarak WordPress eklentisini manuel olarak yükleyin

Nadir durumlarda, WordPress barındırma sağlayıcılarının dosya kısıtlamaları olabilir ve bu da yönetici alanından eklenti yükleme yeteneğini azaltır.

Bu durumda, eklentiyi FTP kullanarak manuel olarak kurmak en iyisidir.

Yeni başlayanlar için en az kullanıcı dostu FTP yöneticisi yöntemi.

İlk olarak, eklentinin kaynak dosyasını indirmeniz gerekir (bir zip dosyası olacaktır). Ardından, zip dosyasını bilgisayarınızda çıkarmanız gerekir.

Eklenti zip dosyasını ayıklamak, aynı ada sahip yeni bir klasör oluşturur. Bu, FTP istemcisini kullanarak sitenize manuel olarak yüklemeniz gereken dizindir.

Sunucunuza FTP yöneticisi aracılığıyla erişmeniz gerekir. Bir FTP kullanıcı adınız ve şifreniz yoksa, WordPress barındırma sağlayıcınıza başvurun.

Bilgisayarınızdaki FTP istemcisini açın ve web barındırıcısı tarafından sağlanan oturum açma kimlik bilgilerini kullanarak web sitenize bağlanın. Bağlandıktan sonra , web sitenizdeki / wp-content / plugins / dizinini ziyaret etmeniz gerekir .

Ardından, zip dosyasından çıkardığınız dizini web sunucusundaki / wp-content / plugins / dizinine yükleyin .

Dosyaları yükledikten sonra, WordPress yönetici alanına erişmeniz ve yönetici menüsündeki Eklentiler bağlantısını tıklamanız gerekir . Eklentinizin Eklentiler sayfasında başarıyla yüklendiğini görmelisiniz .

Eklenti başarıyla kuruldu

Kullanmaya başlamak için eklentinin altındaki Etkinleştir bağlantısını tıklamanız gerekir.

Bugün En Çok Okunanlar

Google, ofisleri yeniden açma planını erteledi

Arama devinin ofisleri en az Eylül ayına kadar kapalı kalacak. Google, birkaç eyalette görülen coronavirüs vakalarının ardından ABD ofislerinin yeniden açılmasını geciktiriyor . CEO...

Microsoft Tüm Reklamlarını Facebook ve Instagram’dan Çekiyor

Microsoft, reklamlarını Facebook ve Instagram'dan çekmeye karar veren en son büyük şirket, ancak sosyal ağa karşı ırkçı bir boykotun bir parçası...

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son aşama, bu Linux dağıtımını çalıştırırken kullanıcıları korumak için gereken bir dizi güvenlik...

TikTok ve 32 diğer iOS uygulaması hassas pano verilerinizi hala gözetliyor

Mart ayında araştırmacılar, Çin'in sahip olduğu sosyal medya ve video paylaşım fenomeni TikTok dahil olmak üzere dört düzineden fazla iOS uygulamasıyla rahatsız...

Benzer Haberler

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son aşama, bu Linux dağıtımını çalıştırırken kullanıcıları korumak için gereken bir dizi güvenlik...

Apple Watch, yaklaşan watchOS 7 sürümü ile daha hızlı hissedecek

WWDC'de Apple, bu sonbaharda Apple Watch'a gelecek olan watchOS 7 güncellemesini duyurdu. Bu güncelleme , paylaşılabilir ve bulunabilir saat yüzü yapılandırmaları, uyku takibi, otomatik...

Linux Mint 20 ISO sonuçlandı, önümüzdeki günlerde piyasaya sürülecek

Linux Mint 20 stabil sürümleri test edilmiştir ve şimdi serbest bırakılması için onaylanmıştır. Linux Mint ekibi hala ana web sitesini herhangi bir bilgi...

Windows Dosya Kurtarma, Microsoft tarafından silinen verilerin kurtarılmasına yardımcı olan yeni bir uygulama

Microsoft, önemli bir dosyayı yanlışlıkla sildiyseniz veya diskinizde, flash sürücünüzde veya bellek kartınızda bozuk veriler varsa kullanışlı olabilecek bir dosya kurtarma uygulamasını...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Google, ofisleri yeniden açma planını erteledi

Arama devinin ofisleri en az Eylül ayına kadar kapalı kalacak.

Microsoft Tüm Reklamlarını Facebook ve Instagram’dan Çekiyor

Microsoft, reklamlarını Facebook ve Instagram'dan çekmeye karar veren en...

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son...