Salı, Ekim 27, 2020

3 GSM Operatörüne İnceleme Başlatıldı

Bayramın 1. günü yaşanan iletişim problemleri hakkında 3 GSM şirketine inceleme başlatıldığı paylaşıldı.

GSM Operatörlerine Ceza Kesilebilir

Vatandaşlar Ramazan Bayramı’nın 1. günü telefondan sevdikleri ile konuşmak için arama yaptı ancak aramada sorunlar yaşandı. Arama başarısız şeklinde hata mesajları alan vatandaşlar operatörler ile iletişime geçti.

Operatörler resmi sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları açıklamada diğer operatörlere suç attı. Konu hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından incelemelerin başlatıldığı bilgisi açıklandı.

GSM operatörleri tarafından geçtiğimiz günlerde şu açıklamalar yapılmıştı:

Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.

TURKCELL #EvdeHayatVar (@Turkcell) May 24, 2020

Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.

— Vodafone Türkiye – ?? #EvdeKalTR (@VodafoneTR) May 24, 2020

Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

— Türk Telekom #EvdenDeGüzel (@TurkTelekom) May 24, 2020

Bildiğiniz üzere İstanbul’da yaşanan 5.8’lik depremde de operatörlerde sorunlar yaşanmıştı ve operatörlere ceza kesilmişti.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin