Cumartesi, Ekim 31, 2020

360 derece ​​kamera incelemeleri

En yeni nesil çok yönlü video kameralar daha iyi sensörlere ve daha yüksek çözünürlüklere sahiptir. Buna ek olarak, video kaydederken titreme önleme de inanılmaz sahnelere katkıda bulunur. Ayrıca, geleneksel kameraların yapamayacağı şeyleri de yapabilirsiniz.

 1. Neden 360 derece kamera almalıyım?
 2. Bugün en iyi 360 derece kameralar
  1. 1. Insta360 ONE X
  2. 2. Insta360 EVO
  3. 3. Ricoh Theta Z1
  4. 4. GoPro Fusion
  5. 5. Rylo 360
  6. 6. Garmin VIRB 360

Neden 360 derece kamera almalıyım?

Kamera, biri önde diğeri arkada olmak üzere en az iki lensle 360 ​​derecelik sahneler kaydedebilir. Bu lensler geniş açılı video kaydeder. Bundan sonra, kamera son 360 derecelik bir görüntü oluşturmak için sahneleri yeniden birleştirir.

Bu birçok fayda getirir. Her şeyi kaydetmek için kamerayı ayarlamanıza gerek yoktur. Ardından videonuzu oluşturmak için çekimi düzenleyebilirsiniz.

Çoğu 360 derecelik kamerada canlı bir önizleme ekranı yoktur, ancak bu özellik genellikle eşlik eden bir akıllı telefon uygulamasıyla sağlanır. Bu, kamera üreticilerinin daha kompakt ve gelişmiş olmalarını sağladı. Bu cihazlar video kaydedebilir ve fotoğraf çekebilir.

Çoğu kamera, videoları web’de paylaşmak için normal olarak 16: 9 biçiminde veya kare biçiminde dışa aktarmanıza olanak tanır. Birçok model, sanal gerçeklik sahnelerine dalmak için 360 derecelik video dosyaları bile sunar. Teknik avantajların yanı sıra 360 derece kamera da çok ilginç bir eğlence aracıdır.

Bugün en iyi 360 derece kameralar

1. Insta360 One X

Insta360 One X, bu türün en popüler kameralarından biridir. Insta360 One X, Insta360 One için ‘haleftir’ ve birçok gelişmiş özelliğe sahiptir. Bir X, saniyede 30 karede 5,7K video veya saniyede 50 karede 4K video (PAL standardı) ve 18MP durağan görüntüler kaydedebilir.

Insta360 One X ayrıca mükemmel video stabilizasyonu gerçekleştirir. 360 derecelik bir kamera ararken birçok insanın One X’e dönmesinin nedeni budur. Görüntülerin potansiyelini en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız, LOG video ve RAW görüntüler kaydedebilirsiniz.

Insta360 One X, HDR moduna sahiptir ve dahil edilen uygulama kullanılarak tüm kamera işlevleri manuel olarak kontrol edilebilir. Ayrıca videoları düzenleyeceğiniz ve dışa aktaracağınız uygulamadır. Bu piyasadaki en sezgisel uygulamalardan biridir.

Uygulamayı kullanarak, 360 derecelik çekimlerinizden paylaşmak üzere, hiperlapse klipler (çıplak gözün gördüğü zaman efektlerini değiştirme) de dahil olmak üzere videoları seçmek için kullanabilirsiniz. Insta360 One X’te bir dezavantaj her 40 dakikada bir şarj edilmelidir.

Genel olarak, Insta360 One X, harika bir mobil uygulama ve makul bir fiyata sahip etkileyici bir üründür.

2. Insta360 EVO

Insta360 EVO, benzersiz menteşe tasarımına sahip bir aksiyon kamerasıdır. Menteşe tasarımı, stereoskopik 3D modunda 180 derecelik videolar veya 2D formatında tam 360 derecelik videolar çekme esnekliği sağlar. Çoğu EVO özelliği, saniyede 30 karede 5,7K video, saniyede 50 karede 4K video ve 18MP fotoğraflarla One X’e benzer.

EVO ayrıca One X’tekine benzer pürüzsüz titreşim koruması kullanır. Insta360 EVO hem RAW hem de LOG video özelliklerine sahiptir. One X bir aksiyon kamerasıysa, EVO, VR’de (sanal gerçeklik) izlemek için video oluşturmaya yardımcı olan bir kameradır. 180 derecelik 3D görüntüler, düz 360 derecelik çekimlere kıyasla VR kulaklıklarda gerçekten öne çıkacak.

Çekimleri standart boyut biçiminde paylaşmak istiyorsanız One X’in avantajı vardır. Ancak, VR’yi tamamen kullanmak istiyorsanız, EVO’nun 3D yeteneklerini yenmek zordur.

3. Ricoh Theta Z1

Ricoh Theta Z1’i benzersiz kılan şey, piyasadaki 360 derecelik tüketici kameraları arasında en büyük sensörü içermesidir. Ricoh’un kaliteli optik sistemiyle birleştirilmiş bir inçlik sensör en iyi görüntü kalitesini sunar.

Bu büyük sensör, özellikle geceleri düşük ışık koşullarında çok yardımcı olacaktır. Daha büyük sensörler, daha iyi renk üretimi anlamına gelir ve karanlık ve aydınlık alanlarda daha az ayrıntı kaybeder. Ricoh Theta Z1’in Dinamik aralığı, standart 1 / 2,3 inç sensöre kıyasla çok daha gelişmiş, video ve hareketsiz görüntüleri birçok geleneksel kameradan daha iyi gösteriyor.

Yüksek görüntü kalitesine rağmen Z1, saniyede 30 kare hızında 4K video çıkışı sağlar ve aynı kare hızında 2K çekim seçeneği bulunur. Hareketsiz görüntüler 23MP çözünürlükte çekilir.

Mobil uygulama Theta +, 360 derece video kaydı ve çalışmaların paylaşımı için harika bir ‘arkadaştır’. Theta Z1’i bir prosumer kamera (yarı profesyonel kullanıcılar için dijital kamera) olarak görebilirsiniz. Theta Z1, Insta 360 One X’in neredeyse iki katıdır, ancak sensörden yararlanma sizin için en önemli öncelikse, bu dikkate değer bir seçenektir.

4. GoPro Fusion

GoPro Fusion, GoPro şirketinin 360 derecelik ilk kamerasıdır. GoPro, tüketici kamera pazarında iyi bilinen bir isim ve Fusion saniyede 24 kare, 5,8K video seçeneği, saniyede 30 kare 5,2K ve 3K video sunarak kullanıcıları hayal kırıklığına uğratmıyor. saniyede 60 kare hızında.

Fusion, iyi bir mercekle donatılmıştır, bu da video kalitesinin özellikle böyle küçük bir sensör boyutunda çok iyi olduğu anlamına gelir. GoPro’nun HERO kamerası gibi Fusion da çarpışmaları gimbal gerektirmeden hafifletmek için etkileyici sarsıntı önleme teknikleri kullanır (cihaz çekim yaparken kamera sarsıntısını önleyebilir).

Hareketsiz görüntü boyutu oldukça düşük, sadece 18 megapiksel, ancak yine de genel pazar seviyesinde. GoPro Fusion kamera su geçirmez, kauçuk kapaklı ve GoPro montaj sistemi desteği ile. Bu, zaten bir GoPro kameranız varsa, kuruluma Fusion eklemeyi kolaylaştırır.

Ne yazık ki, GoPro Fusion masaüstü uygulaması bir eleştiri konusu haline geldi. Kullanıcılar, uygulamanın sahneleri çok yavaş bir şekilde bağladığını ve işlediğini düşünür. Bununla birlikte, GoPro Fusion hala çekici bir seçenektir, özellikle suya dayanıklıdır.

5. Rylo 360

Rylo 360, GoPro kamera gibi etkileyici çözünürlük ve görüntü kalitesine sahiptir. Mükemmel titreşim direnci olmasının yanı sıra. Bu özellikler idealdir, çünkü Rylo 360 bir aksiyon kamerası olarak tasarlanmıştır.

Birlikte gelen uygulama, sezgisel tasarımı ve kullanıcı dostu olması nedeniyle büyük beğeni topluyor. Sahneleri ayarlayarak, oynatma hızını değiştirerek ve cihaza aktarmadan önce renk düzeltmeleri yaparak 360 derecelik sahnelerden ilginç videolar oluşturmak için kullanabilirsiniz.

Bu yardımcı uygulamanın Rylo 360’ın kaydettiklerini doğrudan önizleyemeyeceğini belirtmek gerekir. Bu, 360 derecelik video ile ilgili bir sorun değil çünkü post prodüksiyonda ayarlayabilirsiniz. Bununla birlikte, benzer kameralar canlı önizleme sunarken, Rylo 360 sunmadığını belirtmek gerekir.

6. Garmin VIRB 360

Garmin VIRB 360 çok sağlam bir 360 derece aksiyon kamerasıdır. Garmin VIRB 360, değiştirilebilir bir merceğe sahip su geçirmez bir tasarıma sahiptir, bu sırada herhangi bir riskle karşılaşırsanız mükemmeldir. VIRB 360, 4K küresel sabitleme ve 360 ​​derece ses özelliğine sahip saniyede 30 karede 5.7K video kaydeder.

VIRB 360’ı öne çıkaran şey, manometreler, ivmeölçerler, jiroskoplar ve GPS sensörleri de dahil olmak üzere bir dizi sensör sayesinde. Kaydedilen ek verilerle, videonuzdaki haritaya hız veya konum gibi bilgileri koyabilirsiniz.

VIRB 360 diğer bazı seçeneklere göre oldukça pahalıdır ve bu yazılımın bir zayıflığı vardır (birçok incelemeye göre). Bu konular önemli değil. Sensörler, video ve sesten daha fazlasını elde etmenizi sağlar.

Makalede tanıtılan 360 derecelik kameralar, yeni fotoğraf ve video yakalama özelliklerini test etmek isteyen fotoğrafçılar için çok uygundur.

Bugün En Çok Okunanlar

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin