Pazar, Ekim 25, 2020

8 kişiye kadar WhatsApp’ta grup video görüşmeleri nasıl yapılır.

Koronavirüs pandemisi görüntülü arama uygulamalarının ve hizmetlerinin kullanımında artışa neden olmuştur. Aylık 1,5 milyardan fazla kişi tarafından kullanılan bir mesajlaşma hizmeti olan WhatsApp, görüntülü arama özelliğinin kullanımında da çarpıcı bir artış gördü. 

WhatsApp’ın grup video görüşmesi özelliğiyle ilgili önemli bir sınırlama, sesli veya video görüşmesinde yalnızca dört katılımcıyı desteklemesiydi. Son zamanlarda, Facebook’a ait şirket bu sınırlamayı düzeltmek için uğraştı ve sınırı sekiz kişiye çarptı . Bu, WhatsApp’ın artık sekiz katılımcıya kadar grup video görüşmelerini barındırmak için kullanılabileceği anlamına geliyor.

Bu yeni sınırlama, 12’ye kadar katılımcıyı destekleyen Google Duo ve Messenger ile karşılaştırıldığında hala düşük . Bununla birlikte, artan artış, bu salgın sırasında WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğine güvenen sıradan kullanıcılar için hala fazlasıyla yeterli olacaktır. WhatsApp’ta sekiz katılımcıya kadar grup video görüşmeleri yapmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Grup video görüşmesinde almak istediğiniz tüm tarafların WhatsApp’ı App Store’dan veya Google Play Store’dan en son sürüme güncellemesi önemlidir . Uygulamanın yalnızca en son sürümü bir video görüşmesinde en fazla sekiz katılımcıyı destekler. Bir grup video görüşmesine eklemek istediğiniz herhangi biri uygulamanın eski bir sürümündeyse, onları görüşmeye davet etmeye çalıştığınızda bu konuda bir bildirim alırsınız.

Adım 1: WhatsApp’ı açın ve ‘Aramalar’ sekmesine kaydırın. Ardından, sağ alt köşede gördüğünüz kayan arama düğmesine dokunun.

Adım 2: Kişi listeniz şimdi açılacak. Ancak kişileri seçmeden önce Yeni grup araması seçeneğine dokunmanız gerekir.

Adım 3: Şimdi grup görüşmesinin tüm katılımcılarını seçmeye devam edin. Kişi listesi gri görünmeden önce en fazla yedi kişi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz tüm kişiler, kişi listesinin en üstünde gösterilir.

Adım 4: Şimdi bir grup videosu veya sesli arama yapmak isteyip istemediğinize bağlı olarak ilgili düğmeye dokunun. Çağrı kişilerinden birinin WhatsApp’ın grup çağrısında sekiz kişiyi desteklemeyen eski bir sürümü olup olmadığını bildiren bir iletişim kutusu açılır.

WhatsApp grup çağrısı ile ilgili iyi bir şey, devam eden bir çağrıda da bir grup çağrısına yeni bir katılımcı ekleyebilmenizdir. Bir video görüşmesi sırasında sağ üst köşede bulunan düğmeye dokunun ve kişiyi seçmeye devam edin.

Bugün En Çok Okunanlar

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin