Pazar, Kasım 29, 2020

Adobe, iPad ve Fresco’da Photoshop’a gelen yeni özellikleri duyurdu

AdobeApple iPad için Photoshop uygulamasına ve Fresco çizim uygulamasının yeni özelliklerine gelen bazı büyük geliştirmeleri duyuruyor . Açıkçası, Photoshop’un amacı masaüstü sürümü ile özellik paritesi, bu yüzden burada tanıdık olmayan bir şey olmayacak.

Birincisi, görüntüleri tahribatsız bir şekilde ayarlamanıza izin veren Eğrilerdir. Görünüşe göre, bu çok talep edilen bir özellikti. Kontrast, pozlama, doygunluk, vurgulamalar vb. Şeyleri ayarlayabilirsiniz. Henüz yapamayacağınız bir şey, damlalıklar aracıyla birlikte yakında olmasına rağmen, hassas ayarlamalar için sayısal bir giriş seçmektir.

Bir diğer büyük özellik de basınç duyarlılığı geliştirmeleridir. Artık Apple Pencil’ınız için basınç hassasiyetini ayarlayabileceksiniz. Ağır bir eliniz varsa ve her zaman çok sert bastırıyorsanız, çözüm budur.

Şimdi, iPad ve Windows 10 için piyasaya sürülen Adobe Fresco sürüm 1.6’da. İlk olarak Adobe’nin devrimci olduğunu söylediği çok renkli bir göz damlası. Gerçekten, birden çok renk yakalamak için damlalık aracını kullanabilirsiniz, ancak şekilleri ve daha fazlasını da yakalayabilirsiniz. Örneğin, bunu 3D küre gibi görünen bir nesne üzerinde kullanırsanız, 3D boru şeklinde bir şekil çizebilirsiniz. Farklı fırça türleriyle de kullanılabilir, bu nedenle suluboya ile boyarsanız, farklı renklerden kanamayı görürsünüz.

Başka bir yeni özellik, daha önce Adobe Draw’un bir parçası olan Yakalama Şekilleri olarak adlandırılır. Çizimleri alıp şekillere dönüştürmenizi sağlar. Beklediğiniz gibi, bu şekiller vektörlerdir, böylece onları herhangi bir boyuta genişletebilirsiniz.

Vektör Trim tam olarak göründüğü gibidir. Bir kaydırma ile kolayca kırpabilir veya üç kaydırma ile tüm bir konturu silebilirsiniz. Mikser fırçaları da geliyor, bu yüzden onları Photoshop’tan getirdiğinizde, fırçalar menüsünde göreceksiniz.

Yine de hepsi bu değil. Düz kenar şimdi tuvale sabitlenir, böylece yakınlaştırabilir veya uzaklaştırabilirsiniz ve orada kalacaktır. Ayrıca, Canlı Yağlı fırçalarla daha iyi harmanlama, yeni bir Canlı Suluboya fırçası ve daha fazlası gibi genel iyileştirmeler de var.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin