Perşembe, Ekim 22, 2020

Adobe, Photoshop Ve Premiere Elements 2021’e Daha Fazla Yapay Zeka Destekli Araç Getiriyor

Photoshop Elements ve Premiere Elements’in 2021 sürümleri artık mevcut ve Adobe bunlara yapay zeka destekli bir çok özellik ekledi. Bu uygulamalar Adobe’nin modern Photoshop ve Premiere sürümleridir ve profesyonel düzeyde görüntü ve video düzenleme araçlarına ihtiyaç duymayan, yeni başlayanlar kişiler için tasarlanmışlardır. Abonelik gerektirmeyen bağımsız ürünlerdir.

Photoshop Elements 2021, bir fotoğraftaki herkesin yüzünün konumunu değiştirerek doğru yöne bakıyormuş gibi görünmesini sağlamak için kullanabileceğiniz bir Yüz Eğimini Ayarla seçeneğine sahiptir. Ayrıca uygulama, Adobe Sensei AI tarafından desteklenen Hareketli Fotoğraflar aracını kullanarak tek bir tıklamayla statik görüntüleri GIF’lere dönüştürebilir.

premiere-adobe

Uygulamaya Mükemmel Manzaralar adlı başka bir yapay zeka destekli araç daha eklendi. Bu araç, istenmeyen nesneleri kaldırmak, gökyüzünü değiştirmek ve pusları temizlemek için dış mekan sahnelerinin düzenlemelerinde size rehberlik edebilir. Adobe, Eylül ayında Photoshop’un tam sürümü için bir Gökyüzü Değiştirme aracı açıkladı.

photoshop

İki Yeni Video Düzenleme Aracı Daha Eklendi.

Her iki uygulamada da size Photoshop Elements’te nesneleri taşımayı, ölçeklendirmeyi ve çoğaltmayı öğretecek dört yeni Kılavuzlu Düzenleme modu vardır. Premiere Elements’teki Kılavuzlu Düzenlemelerden biri, Animasyonlu Mat Kaplamalar olarak adlandırılır. Videolara nasıl çeşitli şekiller ve animasyon stilleri ekleyeceğinizi ve sahneleri veya geçişleri seçerek animasyonlu mat kaplamaları nasıl oluşturacağınızı gösterebilir. Animasyonlu Mat Kaplamalar, çeşitli mat kaplamalar kullanarak video gösterimleri yapmanızı sağlar.

Buna ek olarak, Çift Pozlama adında bir hızlı video düzenleme modu daha vardır. Çift Pozlama, bir fotoğrafa video yerleştirmenize olanak tanır. Böylece, örneğin sabit bir arka planda çalışan birinin videosuna sahip olabilirsiniz. Premiere Elements’teki Nesne Seç seçeneğiyle, bir alanı veya belirli bir nesneyi seçebilir ve video boyunca izleyen bir efekt uygulayabilirsiniz.

Premiere Elements Gerçek Zamanlı Oluyor.

Premiere Elements 2021, önceki sürümlere göre daha fazla işleme türüne sahip olduğu için GPU kullanır. Bu nedenle önceden bekleme ve arabelleğe alma gerektiren bazı işlemler artık sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır. Önceki versiyonlarda Adobe, birçok efekti ilk olarak işlemeye ihtiyaç duyuyordu. Uygulama artık buna gerek kalmadan videoların yüksek kalitede oynatılması da dahil olmak üzere, GPU hızlandırma yoluyla daha iyi performans verecek.

Bugün En Çok Okunanlar

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

Tesla’nın yedi günlük iade politikasını sona erdi!

Tesla onun yedi gün sunan durdurdu, hiçbir soru göre iade politikası istedi Electrek . Şirketin dün gece yaptığı teklife son verdiği bildirildi. Otomobil üreticisinin politikaya adadığı web sayfasını ziyaret...

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin