Cuma, Eylül 18, 2020

Adobe’nin After Effects için yeni 3B dönüştürme araçları harika görünüyor

Son olarak, After Effects’te 3D için daha iyi bir kullanıcı arayüzü

Adobe bugün hem Premiere Pro hem de After Effects’i oldukça güzel bazı yaşam kalitesi özellikleriyle güncelliyor, ancak en heyecan verici olanı After Effects için yeni 3B dönüştürme araçları.

Yeni özellik, Cinema 4E, Maya ve Blender gibi diğer profesyonel 3B uygulamaların yıllardır kullanıcılara sunduğu özellikleri taklit ederek konum, ölçek ve döndürmeyi kullanımı kolay tek bir araçta birleştirecek. Kullanıcılar ayrıca daha fazla hassasiyet için tek bir mülk türüne odaklanabilir.

On yıldan fazla bir süredir After Effects’te çalışan biri olarak, bu güncellenmiş 3B araçların (diğer adıyla gizmos) gecikmiş ve takdir görmüştür. Her üç araca da doğrudan görüntü alanında erişilebilmesi harika. Kullanımı daha kolay ve daha kesin olmasının yanı sıra, diğer uygulamaların UI felsefesiyle eşleştirme, programlar arasında geçişi kolaylaştıracaktır. Geçmişte After Effects’in 3B alanında gezinmek biraz sıkıcı ve sezgisel değildi, bu yüzden değişikliği memnuniyetle karşılıyorum.

Geliştirilmiş 3B arayüzüne ek olarak, After Effects ayrıca 3B alanda gezinmeyi kolaylaştırmak için geliştirilmiş kamera araçları da alıyor. Premiere Pro, önceden düzenlenmiş klipleri otomatik olarak kesebilen sahne düzenleme algılaması, yayıncılar için bir HDR güncellemesi ve doğrudan başlık çubuğunda yeni bir hızlı dışa aktarma seçeneği ile bazı güncellemeler de alıyor. Araçların çoğu ilk olarak After Effects ve Premiere Pro’nun herkese açık beta sürümlerinde piyasaya sürüldüğünden, bunları hemen denemek için bu sürümleri yüklemeniz gerekir.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin