Pazartesi, Ekim 26, 2020

AirPod’lar ıslanırsa ne yapmalı?

AirPod’lar sudan ıslanırsa ne yapmalı?

AirPod’lar ıslanırsa, fazla suyu kuru, havsız bir bezle silin. Bunun için bir mikrofiber bez kullanmak veya küçük portları kurutmak için pamuklu çubuk kullanmak en iyisidir.

Daha sonra AirPod’ları havada kurumaları için en az 2 saat dışarıda bırakın. Bu süre zarfında kullanmayın ve mümkünse AirPod’ları bir gece kurumaya bırakın. AirPod’ları koymak için en iyi yerler, hafif hava akışı olan serin ve kuru yerlerdir.

AirPod’larınızı kurutmak için bildiğimiz kurutma yöntemi olan bir torba pirinç içine koymamalısınız, bu yöntem malesef pirinç tanelerinin deliklerde sıkışmasına neden olabiliyor..

Fazla suyu kuru, tüy bırakmayan bir bezle silin.

Aşırı sıcak veya soğuk sıcaklıklardan da kaçınmalısınız. AirPod’ları bir ısıtıcı üzerine koymayın veya üflemek için bir kurutucu kullanmayın. Bunu yapmak AirPod’larınızın kolayca aşırı ısınmasına ve dahili devrelere zarar vermesine neden olabilir.

AirPods şarj kutusunu ıslatırsanız, AirPod’ları çıkarın ve kapağı baş aşağı yerleştirin ve kuruması için kapağı açın. Yine, cildin kuruması için en az birkaç saat bekleyin.

AirPod’larınıza su dışında bir şey dökerseniz ne yapmalısınız?

Farklı sıvılar AirPod’a farklı şekillerde zarar verebilir. Çözücüler veya kozmetikler AirPod’ların su direncini etkileyebilir, soda hoparlörleri tıkayan yapışkan kalıntılar oluşturur, kahve beyaz plastik kabukları kirletebilir ve deniz suyu tuz birikintilerinin kurumasına neden olabilir.

AirPod’lara temiz su dışında herhangi bir şey dökerseniz, AirPod’ların hava ile temas edip kurumasına izin vermeden önce kulaklığı nemli bir bezle silin. Nemli bir bez kullanırken AirPod’lara fazladan sıvı girmemesine dikkat edin.

Bu sıvıyı hala kaldıramıyorsanız, AirPod’ları temizlemenin başka yollarını deneyin

AirPod’lar için su hasarları nasıl önlenir?

AirPod’larınız ıslanırsa, kurutmak için yukarıdaki talimatları izleseniz bile çalışmaya devam edeceklerine dair bir garanti yoktur. Bazen su AirPod’ları hemen etkiler, diğer zamanlarda, haftalar veya aylar içinde elektrik devrelerine yavaşça sızar.

Ne olursa olsun, çalışmayı bırakırlarsa AirPod’ları değiştirmek için bir yenisini almanız gerekebilir. Apple, su geçirmez AirPods Pro için bile garanti kapsamında su hasarını kapsamaz.

AirPod’larınızı mümkün olduğunca güvenli tutmak için bu ek ipuçlarını izleyin:

  1. AirPod’larınızı ıslak yüzeylerde bırakmayın.
  2. Yağmur yağmaya başladığında AirPod’ları çıkarın.
  3. AirPod’ları insanların içecek koyduğu yerlerden uzak tutun.
  4. Giysileri yıkamaya koymadan önce torbayı dikkatlice kontrol edin.
  5. AirPod’ları kullanmadığınız zamanlarda şarj çantasında tutun.
  6. AirPod’larda bulunan makyaj, parfüm, güneş kremi veya diğer maddeleri hemen silin.

Bugün En Çok Okunanlar

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin