Salı, Ekim 20, 2020

Akıllı Telefon Üreticileri Akıllı Tv Pazarına Giriyor

Birkaç yıl önce, telefonlar arama yapmak veya kısa mesaj göndermek gibi bazı temel özellikler içindi. Ancak, akıllı telefonların ortaya çıkmasıyla birlikte, tüm bunlar değişti. Akıllı telefonlar her türlü işlevi yerine getirmek için tasarlanmıştır. Aslında, tablet pazarı artık kazançlı değil çünkü şimdi 6 inç’in üzerinde ekranlı akıllı telefonlarımız var. Akıllı telefon üreticilerinin tablet pazarından ziyade akıllı TV pazarına katılacakları anlaşılıyor.

Akıllı telefonların patlamasından sonra, dünyadaki şirketler artık akıllı TV pazarına odaklanıyor. Geleneksel TV OEM’leri Batı pazarlarındaki müşteriler tarafından tercih edilmesine rağmen, Çinli akıllı telefon üreticileri son birkaç yıldır gelişmekte olan ülkelerde bir yer işgal etti.

Artık insanlar İnternet’e eskisinden daha ucuz bir fiyata erişebildikleri için şirketlerin IoT cihazlarını piyasaya sürmeleri mantıklı. En iyi yollardan biri akıllı TV’dir, çünkü tüm aileyi OTT platformlarının yükselişine bağlar.

Birçok Çinli akıllı telefon üreticisi şimdi akıllı TV pazarında

Xiaomi, akıllı TV alanına giren en eski akıllı telefon üreticilerinden biridir. Özellikle Hindistan’da çok popüler ve kısa sürede ülkenin en büyük akıllı TV markası oldu. Küresel olarak, bu alandaki pazar payı% 7’dir.

Geçen yılın ikinci yarısından bu yana, birçok cep telefonu üreticisi akıllı TV alanına girdi. OnePlus bile Hindistan’da gelişmiş akıllı TV’ler satmaya başladı ve Temmuz ayında daha uygun fiyatlı yeni modeller sunmayı planlıyor. Buna ek olarak, kardeş markası Realme de geçen ay Hindistan’da bir TV yayınladı. Öte yandan, Huawei’nin akıllı ekranı da piyasada çok popüler.

Bununla birlikte, akıllı telefon üreticileri uygun fiyatlarla daha fazla özellik sunuyor ve akıllı TV pazarındaki paylarını sürekli artırıyor. Bu aslında birçok akıllı telefon üreticisi için iyi bir hamle. Onlara sadece para kazanma fırsatı vermekle kalmaz, daha fazla pazara girme caddesi sağlar. Sadece akıllı telefonlar ile OEM’ler şüpheci çünkü birçok ülkedeki akıllı telefon pazarı hızla rekabetçi hale geliyor. Başka bir ürünle marka oluşturmak akıllı telefon üreticileri için kârlıdır. 

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

Zoom, Önümüzdeki Haftadan İtibaren Kullanıcılarına Uçtan Uca Şifreleme Sunmaya Başlayacak

Zoom daha önce uçtan uca şifreleme ile uygulamanın güvenliğini artıracağını açıklamıştı. Bu yıl pandemi dolasısıyla uzaktan çalışma ve sosyalleşme ihtiyacındaki patlama ile...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin