Perşembe, Ekim 22, 2020

Alphabet, Sürdürülebilir Tarım İçin Bitki Teftiş Aracı Geliştiriyor!

Alphabet’in X Moonshot fabrikası, teknolojik yeniliklerle büyük resim fikirlerini çözmeye çalışan bir araştırma grubudur. Bu ekibin son girişimi ise sürdürülebilir tarım oldu. Mineral adı verilen proje, yetiştiricilerin daha çeşitli mahsuller yetiştirmesine olanak sağlamak için en son yazılım ve donanımdan yararlanmayı, ağır işleri yapmak için özel olarak tasarlanmış bir bitki teftiş arabası geliştiriyor.

Mineral ekibi, tarım alanlarımızın çoğunun pirinç, buğday ve mısır yetiştirmeye adanmış olmasıyla, projenin motivasyonu olarak nispeten az sayıda mahsul türüne güvenmemize işaret ediyor. Bu, çiftçiliğimizi zararlılara, hastalıklara ve iklim değişikliğine duyarlı hale getirirken, aynı zamanda toprağın kalitesini ve mikrobiyomunun çeşitliliğini de düşürür.

Ekip, gelişmiş donanım, yazılım ve sensörlerin çiftçilerin dünya çapındaki 30.000 yenilebilir bitki türünün genetik çeşitliliğinden yararlanmasına olanak tanıyacağı hesaplamalı tarım olarak adlandırdığı bir yanıt görüyor. Bu, belirli ortamlarda daha dayanıklı mahsuller belirleyip yetiştirmelerine ve gübre, kimyasallar ve suya bağımlılıklarını azaltmalarına olanak sağlayabilir.

Ayrıca ekip, başlangıç ​​noktası olarak toprak, tarihi mahsul verileri ve farklı yerlerdeki hava durumu gibi şeyler hakkında bilgi toplamaya başladı. Ardından, bitkilerin bu farklı ortamlarda nasıl büyüdüğünü izlemek için bir prototip bitki arabası inşa ettiler ve onu Illinois’deki Kaliforniya çilek tarlalarında ve soya mahsullerinde kullanmak üzere yerleştirdiler.

Alphabet’in elektrikli arabası

Alphabet’in elektrikli arabası, her bitkinin tam yerini belirlemek için GPS ve ardından bitki sağlığı hakkında bilgi toplamak için kameralar ve sensörler kullanır.

Elektrikli araç, tarım alanındaki her bitkinin yerini belirlemek için GPS kullanır. Ardından bitkinin sağlığı hakkında bilgi toplamak için de kameralar ve sensörler kullanır. Bu, elektrikli tarım aracının kavun, marul, yulaf ve diğer bitkileri analiz etmesini, yaprak, meyve boyutu, bitki boyu gibi ayrıntılı bilgiler sunmasını sağladı.

Toplanan bu ayrıntılı bilgiler daha sonra hava durumu ve toprakla ilgili diğer verilerle birlikte harmanlanıp makine öğrenme kalıpları belirlemek ve bu belirli ortamda bitkilerin nasıl büyüdüğüne dair iç görüler sunmak için kullanılır.

X’teki Mineral projesini yöneten Elliott Grant, “Mikroskop, hastalıkların tespit edilme ve yönetilme biçiminde bir dönüşüme yol açtığı gibi, daha iyi araçların tarım endüstrisinin gıdanın yetiştirilme şeklini değiştirmesini sağlayacağını umuyoruz” diyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Sega 60. yılını Steam’de ücretsiz mini oyunlarla kutladı

Sega bu yıl 60. yılını kutluyor ve bu vesileyle Steam'de bir haftalık kutlamalarla kutlanıyor. Bir var bir çok Sega oyunları satışı dahil Persona 4 Golden, Bayonetta ve Total...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin