Salı, Ekim 27, 2020

Amazon Alexa için bir dizi özelliği duyurdu

Amazon bugün, yeniden tasarlanan Echo Dot akıllı hoparlörleri, yeni Fire TV deneyimi ve daha fazlası için duyuruların yanı sıra Alexa için bir dizi yeni özellik sundu. Yakında, dijital asistan, diğer özelliklerin yanı sıra, uyandırma sözcüğü dışındaki sesleri tanıyabilecek veya siz uzaktayken evinizin güvenliğini sağlayabilecek.

Alexa ayrıca, tıbbi yardım veya polis yardımına ihtiyacınız olduğunda sizi bir acil yardım hattına bağlamak gibi ek ev güvenlik seçenekleriyle desteklenen mevcut Koruma özelliklerini içeren yeni Guard Plus’ı da alıyor. Örneğin, Alexa siz ofisteyken evinizde düzensiz sesler algıladığında da uyarılar alacaksınız. Dijital asistan, potansiyel davetsiz misafirleri durdurmak için bir Echo cihazından bir siren veya havlayan bir köpeğin sesini de çalabilir. ABD’de ayda 4,99 ABD Doları veya yılda 49 ABD Doları karşılığında satışa sunulacak ve kayıt olduktan sonra bir aylık ücretsiz bir deneme süresi olacak. Ring Protect Plus müşterileri ücretsiz olarak edinebilir.

Uzak aile üyeleriyle iletişim halinde kalmak isteyen müşteriler için Amazon, Care Hub’ı açıkladı. Örneğin yaşlanan aile üyelerinizin acil bir durumda telefonları uzakta olsa bile sizi aramasını sağlar. Sadece “Alexa, yardım çağır” demeleri gerekiyor. Alexa ayrıca ses geçmişinizi silmenizi veya ses kayıtlarınızı hiç kaydetmemeyi seçmenizi sağlayacak daha fazla gizlilik kontrolü ekliyor.

Alexa’ya gelen bir diğer özellik, sekiz kullanıcıya kadar eller serbest grup arama desteğidir. Ayrıca, yalnızca sesinizi kullanarak bir Zoom veya Amazon Chime görüntülü aramasına katılabileceksiniz. Alexa veya Drop In çağrınıza baloncuklar veya bahçe manzarası gibi video efektleri ekleme seçeneği bile var.

Alexa, Whole Foods Market veya Amazon Fresh’den teslimatınız geldiğinde de tarifler önerebilecek. Amazon, örneğin bir bebeğin ağlaması veya öksürmesi gibi sesleri dinlemek için dijital asistan için yeni ses dedektörleri de piyasaya sürüyor.

Ayrıca, sesinizi kullanarak Echo Show’da Netflix şovlarını izleyebilecek ve arkadaşlarınız veya ailenizle müzik paylaşabileceksiniz, bu kişiler daha sonra Echo cihazlarında veya Alexa uygulaması aracılığıyla gönderdiğiniz şarkıyı dinleyebilir.

Bugün En Çok Okunanlar

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro'nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin'den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin