Perşembe, Ekim 22, 2020

Amazon, Ekim Prime Day ile tatil alışveriş satışına başlıcak

Amazon, bu yılın başlarında tatil alışverişi sezonunu başlatmayı hedefliyor.

Şirket, salgının satış etkinliğini Temmuz ayından itibaren ertelemeye zorlaması sonrasında, bu yıl Ekim ayında iki günden fazla yıllık Prime Day’i düzenliyor. Sonbaharda ilk kez Prime Day yapılıyor ve Amazon, insanları tatil alışverişine başlamanın bir yolu olarak konumlandırıyor .

Amazon‘un Pazartesi günkü açıklamasından önce bile, büyük perakendeciler , Kasım ve Aralık aylarında mağazalarında kalabalığı önlemek umuduyla alışveriş yapanları Ekim ayında tatil alışverişine başlamaya zorlamayı ve daha erken teklifler sunmayı planladıklarını söylediler .

Bu yıl 13 Ekim’den 14 Ekim’e kadar sürecek olan Prime Day, rakiplerine aynı anda teklif vermeleri için baskı yapacağından emin olabilirsiniz. Geçtiğimiz yıllarda Walmart, Best Buy ve Target Prime Day boyunca kendi çevrimiçi indirimlerini sundu.

Amazon, Çin e-ticaret şirketi Alibaba tarafından popüler hale getirilen Çin’de bir alışveriş tatili olan Bekarlar Günü’ne yanıt olarak 2015 yılında satış etkinliğine başladı. Prime Day, yılın en büyük indirimlerinden bazılarını sunduğu için Amazon’un en büyük alışveriş günlerinden biri haline geldi.

Amazon ayrıca bunu daha fazla insanın Prime üyeliğine kaydolması için bir yol olarak görüyor, çünkü yalnızca ayda 12.99 dolar veya yılda 119 dolar ödeyenler anlaşmalara erişebilir.

Şirket, 19 ülkedeki Amazon Prime üyelerinin bu yıl iki yeni: Brezilya ve Türkiye dahil olmak üzere anlaşmalara erişeceğini söyledi. 

Bugün En Çok Okunanlar

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

İşte Xbox Serisi S ve X lansman oyunlarının tam listesi

Yeni oyunlardan ve yeni nesil konsollar için optimize edilmiş eski oyunlardan oluştu. Xbox Series S ve Series X konsolları, binlerce eski...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin