Salı, Aralık 1, 2020

Android 11, kullanılmayan uygulamaların izinlerini otomatik olarak iptal edecek

Google dün , Android 11’in üçüncü Geliştirici Önizlemesini birçok değişiklikle yayınladı . Diğer değişikliklerin yanı sıra Google, uzun süre kullanılmadıkları takdirde uygulamalardan izinleri otomatik olarak iptal etme özelliğini de tanıttı.

Bu özelliğe “Otomatik iptal izinleri” adı verilir ve varsayılan olarak devre dışıdır. Her uygulama listesinin altındaki Ayarlar uygulamasındaki Uygulama izinleri menüsünün derinliklerine gömülür. Android cihazınıza yüklediğiniz uygulamalar için özelliğin manuel olarak etkinleştirilmesi gerekir ve bunun için genel bir geçiş yoktur. Görünüşe göre, özellik aylarca kullanılmadığında bir uygulamanın tüm izinlerini kaldırmaz. Ayrıca, özelliğin kullanılmayan bir uygulamanın izinlerini iptal etmesinin ne kadar sürdüğü de belirsizdir.

Google, Android 11 Geliştirici Önizleme 3’te bir dizi küçük değişiklik ve iyileştirme yaptı. Yeni Otomatik İptal izninin yanı sıra şirket, kalıcı bildirimleri, yenilenen Son Uygulamalar menüsünü ve daha fazlasını reddetme özelliğini de tanıttı .

Android 11’in üçüncü Geliştirici Önizlemesi, Google’ın geliştiriciye yönelik son sürümüdür. Şirket şu anda Android 11 için beta programını başlatmaya çalışıyor ve bu da kullanıcıların Pixel’de Android’in gelecek sürümünü yan yüklemelerini kolaylaştırıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin