Perşembe, Aralık 3, 2020

Android için en iyi web tarayıcıları 2020

Android akıllı telefonunuz muhtemelen varsayılan olarak iki tarayıcıdan biriyle gelir: Samsung Internet veya Google Chrome. Kendinizi Firefox dünyasında ya da 2020’de Kiwi gibi daha az bilinen alternatiflerde yaşamın nasıl bir şey olduğunu merak ettiyseniz, yalnız değilsiniz. Ve aslında Android’de alabileceğiniz çeşitli tarayıcılar arasında önemli farklılıklar var. 

Tüm üçüncü taraf tarayıcıların Safari oluşturma motorunu kullanmasını gerektiren (ve diğer tarayıcıların sistem varsayılanı olmasına izin vermeyen) Apple’ın aksine Google, herhangi bir motora sahip herhangi bir web tarayıcısının Play Store’da yayınlanmasına izin verir ⁠ – Android Web’e göz atmak için tüm iOS cihazlarından daha fazla telefon ve tablet seçeneği.

Gönderide, Android için mevcut en iyi web tarayıcılarından bazılarını ele alacağız. Şüphesiz bazılarını duydunuz, ancak neleri kaçırdığınızı görmek için doğrudan karşılaştırırız.

Mozilla Firefox

Android için kullanılabilen web tarayıcılarının çoğu, Google Chrome’un açık kaynaklı sürümü olan Chromium’a dayanmaktadır. Bu, hepsinin web sayfalarını aynı şekilde yükledikleri, performans açısından hemen hemen eşit oldukları, aynı tuhaflıklara sahip oldukları vb. Firefox bu kuralın ana istisnasıdır – Android’de tamamen özel bir oluşturma motoruna sahip birkaç tarayıcıdan biridir.

[wpdm_package id=’4696′]

Google Chrome

Chrome, hem masaüstü hem de mobil platformlarda baskın web tarayıcısıdır, bu yüzden konuşacak çok şey yoktur – çoğunuz muhtemelen şu anda kullanıyorsunuzdur ve muhtemelen ne yapabileceğini (ve yapamayacağını) biliyorsunuzdur. C
hrome’un çoğu açık kaynak olduğundan ve Android’deki diğer tarayıcıların çoğu bu açık kaynak tabanını kullandığından, Chrome’un özelliklerinin büyük çoğunluğu diğer uygulamalarda çoğaltılır.

Bununla birlikte, Chrome’un Android sürümünde duymamış olabileceğiniz birkaç güzel özellik var. Adres çubuğunu sola ve sağa kaydırarak sekmeler arasında geçiş yapabilirsiniz, telefonunuz karanlık moddayken web sitelerinin karanlık olmasını ve çok daha fazlasını zorlayabilir.

Android için Chrome’un ana sürümü muhtemelen telefonunuzdadır, ancak Google’ın fırında pişirdiği özellikleri denemek isterseniz, aşağıdaki Beta (biraz buggy) ve Dev (buggy) sürümlerini de bağladık.

[wpdm_package id=’4704′]

DuckDuckGo

Masaüstü senkronizasyon desteği, uzantı ve gelişmiş özellik olmadığından, bu muhtemelen tüm listenin en temel tarayıcısıdır. Ancak, izleme komut dosyaları varsayılan olarak engellenir ve tarayıcı her siteye engellenen her izleyicinin tam listesini içeren bir gizlilik derecesi verir. Çoğu tarayıcının (Chrome hariç) bu noktada bir tür izleme koruması vardır, ancak DuckDuckGo bilgileri çok kolay anlaşılır bir şekilde düzenler.

DuckDuckGo ayrıca Firefox Focus’a benzer tüm sekmeleri ve yerel verileri temizlemek için tek dokunuşlu bir düğmeye sahiptir . Kaputun altında DuckDuckGo, Android’in yerleşik oluşturma motorunu kullanıyor, bu yüzden Chrome kadar iyi performans göstermesi gerekiyor.

[wpdm_package id=’4707′]

Samsung İnternet

Samsung Internet, Galaxy telefonlarda ve tabletlerde önceden yüklenmiş web tarayıcısı olarak başladı, ancak Samsung 2017’de tüm Android cihazlara açtı . Artık platformdaki en popüler tarayıcılardan biri ve özelliklerle dolu.

[wpdm_package id=’4711′]

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin