Pazartesi, Eylül 28, 2020

Android için Facebook karanlık modu diğer özelliklerle birlikte aktif ediyor.

Facebook nihayet Android mobil uygulamasında karanlık mod özelliğini yayınlamaya hazırlanıyor. Şirket uzun zamandır üzerinde çalışıyor. Ayrıca, koronavirüs izleme özelliği ve sessiz mod da serbest bırakılacaktır. Sessiz mod, Nisan ayında iOS için daha önce yayınlanmıştı.

Facebook masaüstü web sitesi yakın zamanda karanlık mod özelliğini zaten aldı. Bildiğimiz başka bir şey, Facebook’un Android uygulaması için karanlık mod özelliğini bir süredir geliştiriyor olması. 9to5Google’dan habere göre , yakında Android’de Facebook uygulaması için karanlık mod özelliğine sahip olacağız. Karanlık modun dışında, diğer yeni özellikler piyasaya sürülmeye hazır.

Mobil uygulamadaki karanlık modun renk şeması, masaüstü uygulamasındaki renk şemasına benziyor gibi görünüyor: koyu gri bir arka plan ve uygulama boyunca mavi vurgular. Ayrıca Android 10’un sistem genelinde karanlık moduna uyar. Ayrıca, uygulama içindeki karanlık modu manuel olarak da kontrol edebilirsiniz. Yeni modun ekran görüntüleri, özelliğin artık son aşamasında olduğunu gösteriyor.

Koronavirüs izleme özelliği de geliyor

Karanlık moda ek olarak, Facebook uygulamasına koronavirüs takibi ekler. Bu izleme özelliği, bölgenizdeki koronavirüs vakalarının sayısını izleyerek sizi bilgilendirir. Üç haftaya kadar olan verileri gösterir. Ayrıca, sayfanın üst kısmında, dünya çapında onaylanmış vaka sayısını görebilirsiniz.

Bu iki özelliğin yanı sıra, Facebook’un yeni bir özelliği de sessiz mod. Şu anda iOS Facebook uygulamasında bulunan bu sessiz modla anlık bildirimleri sessize alabilirsiniz. Ayrıca Sessiz Mod için bir rutin seçme seçeneğiniz de olacaktır.

Facebook, Nisan ayında iOS için sessiz mod özelliğini yayınladı, ancak Android için Haziran’a işaret etti. Sosyal medya devinin sözünü tutacağı anlaşılıyor. Bununla birlikte, Facebook’un karanlık modu ve diğer iki özelliği daha geniş bir şekilde başlatma planlarını duyurmasını beklemeliyiz.

Bugün En Çok Okunanlar

SpaceX, Starship’in ilk yüksek irtifa uçuşunun planlarını geriletiyor

İlk yüksek irtifa SpaceX Starship uçuşu için beklentilerinizi geri çevirmek isteyebilirsiniz . Elon Musk diyorki o önce dile getirdiğim 60,000ft Sn8 prototip ile uçuş yerine 18km, 15km veya...

Polestar çevre dostu Precept otomobilini üretime geçirecek

Yarı otonom özelliklere ve yeşil bir iç mekana sahiptir. Polestar'ın Precept'i birçok konsept otomobille aynı acımasız kaderi yaşamayacak. Volvo kardeş, güçlü bir...

SpaceX’in yeniden kullanılan roketleri ilk kez ulusal güvenlik yüklerini taşıyacak

2021'de bir GPS uydusuyla başlıyor. SpaceX yıllardır roketleri yeniden kullanıyor, ancak bazı önemli fırlatmalar için sınır dışı kaldılar. Ancak yakında daha...

BMW motor sporları

BMW M CEO'su, ilk M markalı EV'nin önümüzdeki yıl tanıtılacağını söyledi. Alman otomobil üreticisinin motor sporları bölümü olan BMW...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin