Cuma, Ekim 23, 2020

Android telefonun Google tarafından onaylanıp onaylanmadığı nasıl kontrol edilir ?

Mart 2018’den itibaren Google, uygulamalarının yalnızca sertifikalı cihazlarla çalışmasına izin veren yeni bir politika başlattı. Bu, cihazınız sertifikalı değilse hiçbir Google uygulamasını kullanamayacağınız anlamına gelir. Bu nasıl kontrol edilir ?

Mart 2018’den itibaren Google, uygulamalarının yalnızca sertifikalı cihazlarla çalışmasına izin veren yeni bir politika başlattı. Bu, cihazınız sertifikalı değilse hiçbir Google uygulamasını kullanamayacağınız anlamına gelir. Bu uygulamaları Android telefonunuza indirmiş olsanız bile, bildirimler de görüntüler ve uygulamayı kullanmanıza izin vermez.

  • Google, sertifikalı olmayan cihazlardaki hizmetlerini engelleyecek

Sertifikasyon, cihazların uygulamayı Google’ın genel yönergelerine uygun olarak kullanmasını sağlamak için yapılır. Genellikle bu doğrulama, ROM’u fabrikadaki aygıta yüklediklerinde üretici tarafından yapılır. Ancak cihaza özel bir ROM (Lineage OS gibi) yüklediyseniz, büyük olasılıkla Google tarafından onaylanmayacaktır. Ancak cihazınızın sertifikalı olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte yapmanız gereken adımlar.

Android telefonların Google tarafından onaylanıp onaylanmadığını kontrol edin

  1. Android cihazda Google Play Store’u güncelleyin (genellikle bu adımı atlayabilmeniz için Google Play Store otomatik olarak güncellenir).
  2. Google Play Store’u açın ve menüyü açmak için soldan sağa kaydırın.
  3. Google Play Store ayarlarını açmak için menüden Ayarlar / Ayarlar’ı seçin .
  4. Kurulum ekranını aşağı kaydırın ve altta Cihaz Sertifikası durumunu bulacaksınız.

Sertifika altında cihaz Sertifikalı / Sertifikalı ise , cihazınız sertifikalı demektir ve kullanmak konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ancak cihaz Onaylanmamış / Onaylanmadı yazarsa , onaylamak için birkaç adım atmanız gerekir.

  • Cihazınız üretici tarafından yayınlanan resmi bir ROM kullanıyorsa, destek hattına başvurmalı ve bu konuda yardım istemelisiniz.
  • Özel ROM’lar, depolanmış ROM’lar veya değiştirilmiş ROM’lar kullanıyorsanız, https://www.google.com/android/uncertified/ adresini ziyaret edip cihaz kimliğini girerek cihazınızı onaylayabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin