Perşembe, Ekim 22, 2020

Apple bazı ABD mağazalarını yeniden açma planlarını açıkladı

Cuma günü Apple, önümüzdeki hafta ABD’deki perakende mağazalarını yavaş yavaş yeniden açmaya başlayacağını ve içindeki herkesin maske takmasını sağlamak gibi salgın önlemler alacağını söyledi.

İPhone yapımcısı Alabama, Alaska, Idaho ve Güney Carolina’daki bazı mağazalarla başlamayı planladı.

AFP’ye yaptığı açıklamada Apple, “Müşterilerimizi kaçırdık ve desteğimizi sunmayı dört gözle bekliyoruz.” Dedi.

“Başlangıçta, müşterilerin ve çalışanların sağlıklı kalmaya devam etmesini sağlamak için sıcaklık kontrolleri, sosyal mesafeler ve yüz kaplamaları gibi ek güvenlik prosedürleriyle başlayacağız .”

Apple’ın Kaliforniya eyaletinin hala yerinde sıkı barınma kuralları var, ancak bu hafta, bazı iş ve endüstrilerin, koronavirüsün yayılmasına karşı savunmaları şartıyla tekrar harekete geçmelerine izin vermek için taşındı.

Apple, mağazaları ne zaman ve nerede güvenli bir şekilde yeniden açabileceğini belirlemek için sağlık verilerini ve hükümet rehberliğini izlediğini söyledi.

Apple mağazalarındaki yeni protokoller, içeride olabilecek müşteri sayısının sınırlandırılmasını içerecek, bu da bir “Genius Bar” dan teknik yardım almak için kendiliğinden uğrayanlar için olası gecikmeler anlamına gelecek.

Apple, kişilerin kişisel iletişimi sınırlamak için çevrimiçi olarak sipariş vermesini veya mağazadan teslim almasını önermektedir .

Apple’ın hareketi, birkaç ABD eyaletinin kilitlenmeleri sona erdirmek veya hafifletmek için harekete geçmesine karşın, birçok Amerikalı’nın normal faaliyetlerine devam etme konusunda temkinli olduğunu gösteren anketler var.

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Xbox kullanıcı arayüzü Xbox One’da mevcut

Xbox Series X ve Series S, Xbox One'da yeni sunulan aynı arayüzü paylaşacak. Xbox Series X ve Series S'nin...

OnePlus 8T 39 dakikada tamamen şarj edilebilir

OnePlus'ın uzun süredir tanınan 8T'si geldi. Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, tahmin edilebileceği gibi, 8 ile 8 Pro arasında bir yere iniyor, ancak bazı ilginç yeni...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin