Pazar, Temmuz 5, 2020

Apple Card hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Apple Card uzun vadede kullanıcı alışkanlıklarımızı değiştirmeye aday. Kullanıcılarının cüzdanında kalıcı bir yer edinmek için ilk adımı aran Apple’ın yaz aylarında kullanıma sunacağı Apple Card hakkında bilmeniz gereken 5 şey şu şekilde

Apple’ın Pazartesi akşamı Kaliforniya eyaletinde düzenlenen lansmanda Netflix’e rakip olan yeni platformu Apple TV+ ve oyun uygulaması Apple Arcade’nin gölgesinde kalan Apple Card uzun vadede kullanıcı alışkanlıklarımızı değiştirmeye aday.  

Kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi ve imzaya ev sahipliği yapmayan Apple Card kullanıcılarından üyelik ücreti de almayacak.   

Kullanıcılarının cüzdanında kalıcı bir yer edinmek için ilk adımı aran Apple’ın yaz aylarında kullanıma sunacağı Apple Card hakkında bilmeniz gereken 5 şey şu şekilde…  

HEM DİJİTAL HEM FİZİKSEL KART  

Cüzdanında Apple logolu parlak gri bu karta sahip olmak pek çok kişinin ilgisini çekecektir. Ancak Apple Card’ın kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak yanı Mobil ödemeye entegre olması.  

Bu da kullanıcılara tek kart ile iki farklı kullanım seçeneği sunuyor. Titanyumdan yapılan kartın üzerinde numarası, güvenlik kodu ya da son kullanma tarihi yer verilmeyerek kartın çalınması durumunda kişinin bilgileri korunmuş olacak.  

Apple Card ile ilgili kişisel bilgilerine kullanıcılar Apple Wallet uygulaması üzerinden erişebilecek.   

TÜRKİYE’DE KULLANILABİLECEK Mİ?  

Apple Card’ı kullanabilmek için halihazırda erişime açık olan ‘Apple Wallet’ uygulaması üzerinden kaydolarak dijital kredi kartı sahibi olunabilecek ve Apple Pay kabul edilen her yerde Apple Card kullanılabilecek.  

Ancak Apple Pay’in hala ülkemizde kullanıma açık olmaması Apple Card’ın kullanımını ülkemizde bir hayli kısıtlıyor. Kısıtlıyor diyoruz zira ülkemizde kullanılamasa da Apple Pay’i Türkiye’de kullanmanın zahmetli olsa da bir yolu var.  

ABD merkezli bir banka hesabı açmak ve bu hesaptan bir kredi kartı çıkarmanız ve daha sonra iPhone’unuzun bölgesini Türkiye yerine ABD’ye ayarlamanız durumunda Apple Pay’i Türkiye’de kullanabilirsiniz.  

Tabi tüm bu işlemlerin yanında Apple’a ABD içerisinde yer alan bir adres bilgisi sunmanız gerekmekte.  

PUAN YERİNE GÜNLÜK ÖDÜL   

Apple Card halihazırda hayatımızda olan banka kartlarının aksine puan yerine günlük ödül sunacak. “Günlük Nakit” adı altında nakit iadesi sunacak olan karttan doğrudan harcamalarda ödül paradan çekim yapılabilecek.  

Yapılan açıklamaya göre, Apple Card kullanıcılarına Apple Pay üzerinden yaptıkları harcamalarda yüzde 2, Apple’dan yapılan harcamalarda ise yüzde 3 nakit ödül verilmesi planlanıyor.  

AİLE PAYLAŞIMINA KAPALI  

Apple Aile Paylaşımı özelliğiyle altı kişiye kadar aile üyesinin iTunes, Apple Books ve App Store’dan satın alınan öğeleri ortaklaşa kullanabilmelerine izin veriyordu.  Ancak teknoloji devi Apple Card’da bu özelliğe yer vermedi.  

Başka bir deyişle pek çok Apple platformunu aynı aileden birkaç kişi kullanabilirken Apple Card tamamen kişiye özel bir hizmet olarak kaldı.   

KREDİ KARTINDA NUMARA NEDEN YOK?  

Üzerinde kart numarası, güvenlik kodu, son kullanma tarihi ve imzaya yer vermeyen Apple Card’ı kullananlar bu bilgilere Wallet uygulaması üzerinden erişebilecek.  

Bunun nedeni ise güvenliği en üst seviyeye çıkarmak. Herhangi bir aksilikte kart numarasını tek tuşla değiştirip kartı kullanmaya devam edebilecek.   

Söz konusu ürünü ile gizlilik sözü veren şirket, Apple Card ile yapılan alışverişler hakkında bilgilerin üçüncü partiler ile paylaşılmayacağı ve bu harcamaların kullanıcılara reklam olarak geri dönmeyeceğinin de garantisini veriyor. 

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Core i9-10850K 10 çekirdekli Comet Lake-S CPU yakında piyasaya sürülecek

Intel, yeni piyasaya sürülen Comet Lake-S masaüstü serisine eklemek için bir on çekirdekli işlemci daha hazırlıyor gibi görünüyor . Core i9-10850K etiketli bu yeni CPU, Geekbench...

Thanos, Sonsuzluk Savaşı’nda orijinal Yenilmezler’in hiçbirine neden zarar veremedi?

Thanos (James Brolin), Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) evrenin yarısını ortadan kaldırmışsa da, orijinal Yenilmezler'in tamamı hayatta kalmayı başarmıştı. Peki neden?

Astronotun paylaştığı fotoğraftaki detay, Düz Dünyacıları kızdırdı

SpaceX’in Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü ilk astronotlardan Doug Hurley’nin paylaştığı bir fotoğraf, Düz Dünyacıların tepkisini çekti. Her şey astronotun,...

Bilim insanları depremleri hisseden hayvanlarla erken uyarı sistemi kuruyor

Hayvanların hareket sensörleriyle sürekli izlenmesinin deprem tahminlerine katkıda bulunabileceğini düşünen araştırmacılar hayvan hareketlerini uzaydan takip etmeye hazırlanıyor. Bugün bile...

Benzer Haberler

Twitter’dan tweet düzenleme için açıklama…

Günümüzde yoğun kullanıcısı bulunan Twitter,kullanıcıların en çok istediği bir özellikle birlikte, sosyal bir mesaj verdi. Son ayların gündemini oluşturan corona virüs salgınına dikkat...

Apple, kullanıcıların Apple Kartlarını yönetmelerine izin verecek bir web portalı açtı.

Apple Card, 2019 yılında Goldman Sachs ile işbirliği içinde piyasaya sürüldü. Şimdiye kadar, kullanıcılar yönetmek için yalnızca iPhone'daki Cüzdan uygulamasına güvenmek zorunda kaldı. Ancak Apple'ın duyurduğu web portalının tanıtımı ile bu...

Mozilla Firefox 78 Linux, Windows, macOS’ta indirilebilir

Mozilla, desteklenen tüm masaüstü platformlarında resmi olarak Firefox tarayıcısının yeni bir sürümünü yayınladı ve Windows, Linux ve macOS çalıştıran kullanıcılar şu anda...

Spotify, çiftler için bir plan olan Premium Duo’yu başlattı

Spotify zaten hem yalnız kullanıcılar hem de aileler için bir Premium plan sunuyor ve aile planının zaten iki bireysel plandan daha düşük...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Yeni Core i9-10850K 10 çekirdekli Comet Lake-S CPU yakında piyasaya sürülecek

Intel, yeni piyasaya sürülen Comet Lake-S masaüstü serisine eklemek için bir on...

Thanos, Sonsuzluk Savaşı’nda orijinal Yenilmezler’in hiçbirine neden zarar veremedi?

Thanos (James Brolin), Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) evrenin yarısını...

Astronotun paylaştığı fotoğraftaki detay, Düz Dünyacıları kızdırdı

SpaceX’in Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü ilk astronotlardan Doug Hurley’nin paylaştığı...