Salı, Aralık 1, 2020

Apple, güvenlik düzeltmeleriyle iOS 13.5.1 ve watchOS 6.2.6’yı piyasaya sürdü

Bugün Apple, iOS 13.5.1, iPadOS 13.5.1 ve watchOS 6.2.6’yı yayınladı. Bunlar güvenlik güncellemeleridir, bu nedenle oynayacak yeni ön yüz özellikleri yoktur. iOS 13, sekiz aydan daha uzun bir süre önce piyasaya sürüldüğünden, aldığı 14. güncellemedir.

Apple yeni güncelleme geliyor.

9to5Mac’a göre , yeni bir jailbreak aracının çalışmasına izin veren sıfır günlü bir çekirdek güvenlik açığı vardı, bu nedenle yamalı olabilir. Ayrıca iOS 13.5’te belirli MP4 video dosyalarıyla ilgili bir sorundan kaynaklanabilecek rastgele bir yeniden başlatma sorunu var.

Bunlar düzeltilmiş olsun ya da olmasın, bu Apple’ın yüklemenizi önerdiği önemli bir güncellemedir. COVID-19 kişi izlemesine izin veren yeni Pozlama Bildirimi API’si gibi yeni özellikler sağlayan iOS 13.5’ten sonraki ilk güncelleme. Ayrıca, maske takıyorsanız iPhone’unuzun kilidini açmayı çok daha kolay hale getirir.

Güncelleme: Apple, yeni macOS ek güncellemesi ve tvOS 13.4.6’yı da içeren yeni güncellemelerin güvenlik içeriğini yayınladı. Anlaşıldığı üzere, bu güncellemeler tamamen yukarıda listelenen jailbreak ile ilgilidir.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin