Salı, Ekim 27, 2020

Apple iOS 14.2 beta 1 açıklandı – şimdi indirin

Apple iOS 14.2 beta 1 Apple bu haftanın başlarında iOS 14 , iPadOS 14 ve watchOS 7’nin son sürümlerinin çıkacağını duyurduğunda geliştiricileri ve normal iPhone, iPad ve watchOS kullanıcılarını şaşırttı. Doğrusu, yeni iPhone ve iPad işletim sistemleri Eylül ayı ortalarında geliyor, ancak genellikle en yeni iPhone’lara katılıyorlar. Yeni koronavirüs pandemisi oyunun kurallarını değiştirdiği için 2020 farklı bir yıl. Apple, 15 Eylül etkinliğinde iPhone 12’yi dışarıda bırakarak yalnızca yeni iPad’leri ve Apple Watch modellerini tanıttı. Yeni telefonlar önümüzdeki ay piyasaya sürülecek ve Apple yakında farklı bir sanal etkinliği duyuracak.

Apple, yazılım sürprizlerine Cuma günü erken saatlerde devam ederek iOS 14.2 beta 1’i geliştiricilere sundu. Bir geliştirici profiline erişiminiz olduğu sürece yeni sürümü iPhone’a hemen indirebilirsiniz. Profilin iPhone’unuzda hala yüklü olması durumunda, son iOS 14 sürümünün ardından iOS 14.2’yi tercih edebilirsiniz. Devre dışı bırakmadığınız sürece gelecek tüm beta sürümlerini alacaksınız.

iOS 14.2’nin, normal hata düzeltmelerinizden fazlasını içeren, ileriye dönük ilk büyük iOS 14 güncellemesi olması bekleniyor. 9to5Mac araya hızlı bir video Apple iOS 14.2 için planlanan ettiğini demolar yeni değişiklikler söyledi.

Çoğunlukla medya oynatma deneyimini iyileştirmesi beklenen arayüz değişikliklerine bakıyoruz. Kilit ekranı, oynatma kontrolleri ve geliştirilmiş AirPlay 2 için yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve medya oynatma ile ilgili Kontrol Merkezi’nde birkaç değişiklik bekleyebilirsiniz. Ağa bağlı tüm diğer AirPlay 2 cihazlarının yanı sıra Podcast’leri mi yoksa Müzik’i mi dinlediğinizi gösteren bir kaynak simgesi göstergesi göreceksiniz.

Daha ilginç olanı, Kontrol Merkezine eklenebilecek yeni Shazam Müzik Tanıma geçişidir. Düğmeye bastığınızda, müzik çalmak için aynı cihazı kullanıyor olsanız ve iPhone’u AirPod’lar veya kulaklıklarla kullanıyor olsanız bile Shazam size hangi müziğin çaldığını söyleyecektir.

iOS 14 beta 1 ayrıca analiz menüsünde El Yıkamayı İyileştir seçeneği ve Apple’ın henüz tanıttığı yeni Solo Loop’u içeren yeni bir Watch uygulama simgesi getiriyor. Büyüteç uygulaması bir kişi algılama özelliği alır ve Yüksek Sesleri Azalt ayarı Kulaklık Güvenliği olarak yeniden adlandırılmıştır.

Apple, iPhone 12 duyuru etkinliği sırasında kesinlikle iOS 14 hakkında konuşacak, bu noktada iOS 14.2 de dahil olmak üzere yakın gelecekte planlanan bazı özellikleri ele alabilir. Bu arada, geliştirici kanalındaysanız sürümü kendiniz indirebilirsiniz. Yakında halka açık bir beta sürümü yayınlanacaktır.

Bugün En Çok Okunanlar

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin