Cuma, Ekim 30, 2020

Apple macOS için En İyi Antivirüs

Apple’ın Mac’lerinin Windows’a daha güvenli bir alternatif olarak görüldüğü zamanlar vardı, çünkü özellikle bu sistemleri hedef alan kötü amaçlı yazılımlar oldukça nadir bir şeydi ve bu nedenle Apple ekosistemindeki kullanıcılar için çok düşük bir risk oluşturuyordu.

Ancak Windows’un güvenliği arttıkça, oradaki kötü niyetli kişiler de dikkatlerini Apple bilgisayarlarına yöneltti ve böylece virüs enfeksiyonlarının her zaman tek bir işletim sistemine inmediğini kanıtladı.

Bu, macOS için güvenlik yazılımının sahip olması gereken bir şey haline geldi ve birçok kullanıcı, kötü amaçlı yazılımlardan veya diğer güvenlik tehditlerinden kurtulmak için mücadele ettikten sonra her şeyi zor yoldan öğrendi.

Tıpkı Windows’ta olduğu gibi, ancak, bir Mac için güçlü bir antivirüs çözümü seçmek o kadar kolay bir şey değildir ve bunun nedeni, dışarıda birkaç satıcı olması ve hepsinin alabileceğinizin en iyisini sunduğunu iddia etmesidir. Apple dünyasında.

Söylemeye gerek yok, her zaman göründüğü kadar harika değildir ve AV-TEST’teki mühendisler, en popüler antivirüs çözümlerini içeren kapsamlı araştırmalar yürüterek hangi güvenlik ürünlerinin bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu anlamaya çalıştılar.

Kuruluşun test yaklaşımına göre, tüm güvenlik ürünleri performansları açısından koruma, sistem performansı ve kullanılabilirlik olmak üzere üç farklı kategoride değerlendirildi. Test edilen ürünler, kusursuz performans durumunda test başına maksimum 6 puanla ödüllendirildi, bu nedenle genel olarak, bir antivirüs ürünü için en yüksek puan 18 puan olabilirdi.

“Ağustos ve Eylül 2020’de, MacOS Catalina için 5 ev kullanıcısı güvenlik ürününü değerlendirdik.

  • Avast Security
  • Avira Antivirus Pro
  • Bitdefender Antivirus for Mac
  • NortonLifeLock Norton 360
  • Trend Micro Antivirus

Bugün En Çok Okunanlar

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin