Pazar, Ekim 25, 2020

Apple Ring’in Ne İşe Yarayacağı Belli Oldu!

Bir süredir konuşulan akıllı Apple yüzüğü, yeni bir patente göre parmağınızı yönlendirerek başka cihazlara komut göndermenize izin verecek.

Apple Ring bir dizi biyometrik sensörle beraber gelebilecek, Siri bağlantısına sahip olabileceği  ve küçük bir dokunmatik ekran ile donatılabileceği paylaşılan haberler arasında.

Yeni ürün, biyometrik sensörler sayesinde elinizi hareket ettirerek hedeflenen cihaz ile Apple Ring arasında eşleştirme yapılabilmesine olanak sağlıyor.

Örneğin yüzüğü Apple TV ile eşleştirmek isterseniz, yüzük taktığınız parmağınızı bu cihaza yönlendirip algılamasını bekledikten sonra eşleştirme yapabileceksiniz.

Apple Ring ile hareket yoluyla sesi yükseltip azaltmak, arayüzü kontrol etmek, ışıkların parlaklığını ayarlamak, ortam sıcaklığını değiştirmek mümkün olacak.

Açıklanan bir başka özellik ise bir diğer Apple Ring kullanıcısına mesaj göndermek gibi daha ilginç işlevler de açıklanıyor.

Yeni bilgiler, Apple Ring’in küçük bir Apple Watch gibi çalışabileceğini gösteriyor.

Ancak tüm bunların şimdilik alınan patentlerden öte değil bunu belirtmekte fayda var.

Böyle bir cihazın gerçekten anlatıldığı gibi çalışıp çalışmayacağını, yüzüğü gerçek hayatta denemeden söylemek zor.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin