Cumartesi, Ekim 24, 2020

Apple, Tile’nin Avrupa Komisyonu Şikayetine Yanıt Verdi

Bluetooth izleme cihazlarının üreticisi olan Tile, Apple’ı rekabete aykırı uygulamalar ile suçladı ve Avrupa rekabet komiserine bir mektup yazdı.

Gereğince Financial Times Çini Genel Danışman Kirsten Daru tarafından yazılan mektupta, şöyle diyor:

“Son on iki ay içinde Apple, tüketicilerin ürünlerimizi ve hizmetlerimizi kullanmasını zorlaştırmak da dahil olmak üzere Tile’yi tamamen dezavantajlı hale getirmek için birkaç adım attı.”

“Bu özellikle endişe verici çünkü Apple’ın eylemleri, Apple’ın hem Tile ile daha da doğrudan rekabet eden yeni bir FindMy uygulaması başlatması hem de rekabetçi bir donanım ürününün lansmanına hazırlanmaya başlamasıyla geliyor,”

Tile için ana endişe kaynağı, kullanıcılar bir iPhone kurduğunda Apple’ın My Find uygulamasına ‘her zaman izin ver’ erişimidir. Her zaman açık konum erişimi olmadan, kullanıcılar Apple cihazlarını bulmak için uygulamadan yararlanamazlar.

Şirket ayrıca Apple’ın Mağazalarında Çini takip cihazı satma anlaşmasının sona ermesinin, ürünleri için eşit yerleştirmeyi reddettiğini iddia ediyor. Apple’ın henüz Döşeme ile rekabet eden hiçbir ürün satmadığını unutmayın. Böyle bir durumda bile, herhangi bir yasa uyarınca mağazalarında belirli bir ürünü satması zorunluluğu yoktur.

Çini , Cupertino devinin rekabete aykırı uygulamaları nedeniyle Apple’ın söylentili AirTag aksesuarının ürününden daha üstün olmasından korkuyor gibi görünüyor ve Apple’a karşı çeşitli yollara yaklaşmasının nedeni bu.

Apple, Tile’nin iddialarına Financial Times’a yaptığı açıklamada cevap verdi:

Apple, yaptığı açıklamada, “Tile’ın bize karşı yürüttüğü rekabetçi olmayan davranış iddialarını şiddetle reddediyoruz,” dedi. “On yıldan uzun bir süredir devam ettiğimiz kritik yolla tutarlı olarak, geçen yıl kullanıcı konumunu koruyan başka gizlilik korumaları sunduk Tile, bu kararları sevmiyor, bu yüzden konuyu kendi esasları üzerinde tartışmak yerine, değersiz saldırılar başlatmaya karar verdiler. “

Bu, Tile’ın Apple’a karşı ilk defa saldırıya uğraması değil. Bu yılın başlarında, Tile Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nde Apple’ın iOS 13 konum izleme değişikliklerine karşı ifade verdi . Şirket, iOS 13‘teki değişikliklerin Apple’ın kendi uygulamalarına fayda sağladığını ve üçüncü taraf uygulamalarını dezavantajlı hale getirdiğini iddia etti. Apple’ın bakış açısından, kullanıcının gizliliği için değişiklikler yapıldı. Ancak, o zamandan beri Apple, iOS 13’teki varsayılan konum ayarlarının çalışma şeklini değiştirerek geliştiricilere ve kullanıcılara arka planda uygulamalara ‘Her Zaman İzin Ver’ için daha fazla kontrol sağlıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Fotoğraf Boyutu Küçültme: Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan cep telefonları ve fotoğraf makineleri oldukça yüksek boyutlu ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmektedir. Ancak kullanıcılar internet ortamına fotoğraf yüklemek istediklerinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin