Pazar, Kasım 29, 2020

Apple, USB-C’yi iPhone 12’ye Getirmek İstiyor

Apple’ın Eylül ayında yeni nesil iPhone modellerini tamamlaması bekleniyor ve mevcut modellere göre en büyük değişikliklerden biri 5G’nin eklenmesidir.

Söylentiye göre Apple, 5G‘yi tüm dizideki en az bir modele getirecek, ancak diğerleri bu yıl piyasaya sürülen tüm iPhone’ların bu tür yeteneklerle geleceğini iddia ediyor.

Ancak ortaya çıktığı gibi Apple, iPhone 12’de Lightning konektöründen vazgeçmek de dahil olmak üzere diğer değişiklikleri de düşünüyordu.

Fikir mutlaka yeni değil ve konuyu bilen insanlar, bu yılın başlarında şirketin tüm konektörleri tamamen kaldırmayı planladığını söyledi. Başka bir deyişle, fikir herhangi bir bağlantı noktası olmayan bir iPhone oluşturmaktı, bu da cihazın kablosuz şarj etmeye ve ileriye dönük aktarımlara güvenmesi gerekebileceği anlamına geliyordu.

Ancak limanları olmayan bir dünyaya geçiş henüz hazır değil ve son zamanlarda yapılan bir söylentiye göre Apple, Yıldırım’ı bir yıl daha tutmak istiyor.İPhone’da Akıllı Bağlayıcı

Ancak Twitter kullanıcısının @choco_bit’in birkaç saat önce paylaştığı daha ilginç tidbit, Apple’ın aslında Lightning’i USB Type-C ile değiştirmek istediğidir. Ve şirket bu değişime o kadar bağlıydı ki, iPhone 12’nin bir USB-C konektörü ile bir prototip bile yarattı, sadece asla üretime geçmedi. Bu yeni söylentiye göre Apple sonunda Lightning ile en az bir yıl daha kalmaya karar verdi.

Akıllı Bağlayıcı ile birlikte gelmesi gereken iPhone 13’te daha büyük bir değişiklik olur. Bu, daha önce de duyduğumuz bir şey, çünkü Apple’ın iPhone’a daha fazla aksesuar, hatta bir klavye bile getirmek için bu yükseltmeyi keşfetmesi söylendi.

Tabii ki, şimdilik her şey hala söylenti aşamasında, bu yüzden belirli bir şüphecilik kesinlikle tavsiye ediliyor.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin