Cuma, Aralık 4, 2020

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne de olsa, bir kez taktıktan sonra en iyi şekilde yararlanmak isteyeceksiniz. Aşağıda açıkladığımız gibi Apple Watch kurulumu için sadece birkaç basit adım atmanız yeterli.

Ayarlamadan önce, saatinizi doğru bir şekilde senkronize etmek (ve yeni teknoloji ürününüzün tam kontrolüne sahip olmak) için, iOS’un en son sürümünün indirildiği bir iPhone’unuz olduğundan emin olmanız gerekir.

Bir Apple Saati Nasıl Kurulur: iPhone’unuzla Senkronize Etme

apple watch

Henüz yapmadıysanız, saati şarj cihazına takın. Tamamen şarj olduktan sonra açabilirsiniz. Saatin yan tarafındaki düğmeyi bulun ve Apple logosunu görene kadar basılı tutun. İPhone’unuzun WIFI’a bağlı olduğundan ve Bluetooth’un açık olduğundan emin olun.

Yeni Apple Watch’unuz çalıştığında sizi eşleştirmek için saatinizi telefona yaklaştırmaya yönlendirecek. “Bu Apple Watch kurulumu için iPhone’unuzu kullanın” ifadesini görmelisiniz. Devam et’e basın ve senkronizasyonu başlatın.

Eski bir Apple Watch’tan veri aktarıyorsanız bu işleme başlamadan önce yedeklediğinizden emin olun. Aksi takdirde veriler kaybolabilir. Bu işlem tamamlanana kadar telefonunuzu Apple Watch’unuzdan uzaklaştırmadığınızdan emin olun.

Apple Kimliğinizle Neden Giriş Yapmanız Gerekiyor?

Senkronizasyon işleminin ortasında, Apple Watch’unuzu telefonunuzun kamerasına doğru tutmanızı söyleyen bir mesaj görünmelidir. Şimdi saatinizi bileğinize takıp kurulum işlemine devam etmenin tam zamanı. İkinci bir mesajın size eşleştirildiklerini söylemesi genellikle birkaç saniye sürer.

Bu noktada, cihazlar sizden telefonunuzda kullandığınız Apple Kimliği ile saatinize giriş yapmanızı isteyecektir. Bu, daha sonra uygulamaları aktarabileceğiniz ve ayrıca tüm uygulama içi satın alımlar için hesabınızı kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu aynı zamanda, etkinleştirmek isterseniz Apple Pay için kredi kartı bilgilerinizi girebileceğiniz zamandır.

Ayrıca bir parola girmeniz de istenebilir. Saatinizin kaybolması veya çalınması ihtimaline karşı, bunu yapmak her zaman iyi bir fikirdir. Belirgin olmayacak bir kombinasyon seçin ve deneyin. Yalnızca sizin bildiğiniz bir şifre seçin.

Uygulamalarınızı Düzenlemenin En İyi Yolu

apple watch kurulumu

Saat, muhtemelen telefonunuzda zaten aşina olduğunuz temel uygulamalarla birlikte gelir. Bunlar, adımlarınızı izleyen Apple Pay ve Aktivite uygulamasını içerir. Ayrıca mesajlarınızı ve telefon görüşmelerinizi saatinizde de görebileceksiniz.

Telefonunuzu ve saatinizi birlikte senkronize etmek, telefonunuzdaki Apple Watch uygulamasını kullanabileceğiniz anlamına gelir. Bu, saatin nasıl göründüğünü ayarlamanıza veya uygulamaları yeniden düzenlemenize veya silmenize olanak tanır. Bunu yapmak için, herhangi bir değişiklik yapmak için telefonunuzdaki uygulamaya ve ardından “Saatim” e dokunmanız yeterlidir.

Sağlık ve Fitness Uygulamalarınızı Tanıyın

Bir Apple Watch satın almanın ana nedenlerinden biri, muhtemelen sağlığınızı ve formunuzu izlemek için onu kullanmaktı. İPhone’unuzdaki Activity uygulamasına büyük olasılıkla aşina olacaksınız. Görsel Hareket ve Egzersiz halkaları, size sağlığınız ve zindeliğiniz hakkında genel bir fikir verebilir. Bu, Apple Watch’unuzun önemli bir bileşenidir.

Günlük Hareket ve Egzersiz hedeflerinizi değiştirmek ister misiniz? Aktivite uygulamasındaki halkalara gidin ve ardından her gün yakmak istediğiniz kalori miktarını artırın veya azaltın. Duruş halkası ayrıca gün boyunca kalkmanız ve daha fazla hareket etmeniz için sizi uyarır.

Form koruma ile ilgileniyorsanız ve daha spesifik bir şey istiyorsanız, Antrenman uygulaması size farklı antrenmanlar için hedefler belirleme yeteneği sağlar. Buna koşma, yüzme veya bisiklete binme dahildir. Hangi hedefi belirlemek istediğinize karar verdiğinizde, yapmak istediğiniz antrenmana dokunun. Ardından, üç noktaya tıklayın (daha fazla düğmesi) – bir hedef belirleyin (zaman veya mesafe olsun) ve ardından antrenmanınıza başlayın.

Egzersiz yaparken bileğinizi kaldırmanız yeterlidir ve ekran canlanır. Bu size örneğin kaç mil kat ettiğinizi ve kaç kalori yaktığınızı gösterecektir.

Sağlığınızı İyileştirmek İçin Apple Watch’unuzu Kullanma

Bunun ötesine geçmek istiyorsanız Apple Watch, sağlığınızın daha ayrıntılı bir resmini elde etmek için kullanabileceğiniz başka önceden ayarlanmış uygulamalara sahiptir.

Apple Watch 4 ve üzeri serilerde bulunan EKG uygulaması (Sağlık uygulamasının bir parçası), düzgün çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için kalbinizin bir elektrokardiyogramını kaydeder.

Ancak bunlar sadece başlangıç ​​noktasıdır. Apple Watch’ta 20.000 fazla uygulama daha var. Bunlar, iPhone’unuzun Apple Watch uygulaması aracılığıyla indirilebilen beslenme ipuçlarından doğa yürüyüşüne kadar her şeyi kapsar.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin