Perşembe, Ekim 22, 2020

Apple, yeni Apple One servis paketinin Spotify için haksız olmadığını söyledi.

Dünyanın en değerli şirketi Apple şu anda inanılmaz bir yasal ve kültürel savaşta Fortnite geliştiricisi Epic Games tarafından saldırıya uğruyor, ancak Apple’ı tekelci gücü kötüye kullanmakla suçlayan ilk kişi Epic değildi.

Şikayetleri Apple’ın App Store ve Apple Pay uygulamalarına yönelik iki resmi AB antitröst soruşturması başlatılmasına yardımcı olan müzik hizmeti Spotify bugün, Apple’ın rakibi Apple Music’i içeren hepsi bir arada bir abonelik paketini duyurmasıyla suçlandı .

İşte Spotify’ın açıklaması:

Bir kez daha Apple, rakiplerini dezavantajlı duruma düşürmek ve tüketicileri kendi hizmetlerini tercih ederek mahrum bırakmak için hakim konumunu ve adaletsiz uygulamalarını kullanıyor. Rekabet yetkililerini, Apple’ın, kontrol edilmediği takdirde geliştirici topluluğuna onarılamaz zararlar verecek ve kolektif dinleme, öğrenme, oluşturma ve bağlantı kurma özgürlüklerimizi tehdit edecek rekabete aykırı davranışını kısıtlamak için acilen harekete geçmeye çağırıyoruz.

Bu, anlamlı bir şekilde yeni bir şey söylemek yerine kesinlikle standart metin gibi okunsa da, eğer genel paket iyi bir anlaşma gibi görünüyorsa , bazı kişilerin Spotify yerine Apple Music’i alabileceği ve Apple’ın kesinlikle bu paketi dağıtacak pazarlama gücüne sahip olması belirsiz bir şekilde makul görünüyor. zor.

Bununla birlikte, Spotify kendi paketlerine yabancı değil: Hulu ile , AT&T hücresel hizmetiyle ve bazı Samsung telefonlarıyla birlikte paketlendi .

Bu arada Apple, müşterilerinin “alternatifleri keşfedip keyfini çıkarabilecekleri” konusunda ısrar ediyor:

Müşteriler, Apple’ın her bir hizmetinin alternatiflerini keşfedip keyfini çıkarabilir. Müşteriler için büyük bir değer ve Apple’ın tüm abonelik hizmetlerine erişmenin basit bir yolu olduğu için Apple One’ı tanıtıyoruz. Zaten sahip olduğunuz aboneliklere göre size en çok para tasarrufu sağlayan Apple One planını önereceğiz. Hizmetlerimizden herhangi birini seven ve daha azına daha fazlasını almak isteyenler için mükemmeldir ve özellikle aileler için harikadır. Ayrıca Apple One’da bulunan belirli hizmetler, Apple dışındaki cihazlarda da kullanılabilir ve istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz.

Geçen Haziran ayında Apple , Apple Music’in 60 milyon aboneyi aştığını ancak Spotify’ın 100 milyon abonesini yakalamak için gidecek yolları olduğunu duyurdu. Bu Haziran, Spotify 138 milyon aboneyi geçti.

Bugün En Çok Okunanlar

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin