Pazartesi, Ekim 26, 2020

Apple yıllar içindeki en önemli yenilik

iPhone 12, yılın en çok beklenen yeni cihazı ve kesinlikle Apple serisindeki en önemli ürün, ancak Cupertino merkezli şirketin bu yıl tüketiciler için mağazalarda başka yenilikleri var.

Apple’ın Apple Watch 6, yeni iPad’ler ve Apple One aboneliğini duyurmasından yaklaşık bir ay sonra, iPhone 12’nin Ekim ortasında düşeceği bildiriliyor. Ancak Apple’ın, iPhone 12 serisinin ötesinde birkaç ilginç yeniliğin gelişini işaret edecek birkaç heyecan verici ürünü daha tanıtması bekleniyor. Bunlardan biri, 2020’nin sonlarında gelmesi gereken ilk Apple Silikon destekli MacBook. Diğeri ise Apple’ın yıllar içindeki en önemli ekran yükseltmesini sunabilecek bir iPad.

OLED Panel

Apple, iPhone X’i piyasaya sürdüğünde iPhone için OLED panellerine geçti ancak şirket aynı anda farklı bir ekran teknolojisi araştırmaya başladı. Apple’ın ilerlemelerini, şirketin bir sonraki büyük ekran güncellemesinin yakın olduğunu iddia eden sızıntılardan ve söylentilerden öğrenmeye devam ettik. 2020, ticari ürünlerde yeniliği gördüğümüz ilk yıl olabilir ve tanınmış bir şirket, mini LED ekrana sahip ilk yeni ürün olacağının iPad Pro olacağını iddia ediyor .

Ekranlarda Yenilik

Bu mini LED ekranların, LCD ve OLED ekranlara göre birçok avantajı vardır. Rakiplerinden daha koyu siyahları ve daha parlak parlaklıkları destekleyebilen 10.000’e kadar küçük LED içerirler. Mini LED panellerin diğer ekran seçeneklerinden daha ince olması da Apple’ın daha ince ürünler yapmasına veya mini LED ekranlar kullanan ürünlerin pil boyutunu artırmasına olanak tanıyor.

Apple, iPad Pro serisini bu yıl zaten yükseltmişti, ancak 2020’nin sonlarında başka bir yenileme görmek şaşırtıcı olmaz. Bunun nedeni , iPad Air’in iPad Pro’dan daha yeni bir işlemciye sahip olmasıdır . Ayrıca iPhone 12, Apple’ın ilk 5G ürünü olacak ve yeni bir iPad Pro da 5G desteği sunabilir. Bu sadece önceki söylentilere ve güncel gelişmelere dayanan spekülasyon , çünkü Apple henüz konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.

Kuo, Apple’ın 2021’in sonunda altı iPad ve Mac ürünü için mini LED yükseltmeleri planladığını, bu nedenle iPad Pro’nun mevcut LCD teknolojisinin sunabileceği daha iyi görüntü deneyimleri sunması gereken birçok cihazdan ilki olacağını söyledi.

Bugün En Çok Okunanlar

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin