Pazartesi, Ekim 19, 2020

Apple, yüz milyonlarca Apple cihazının kitle kaynaklı ağını açacak

WWDC’de Apple, Beni Bul ağıyla ilgili büyük bir açıklama yaptı. Apple Find My ağ, kullanıcıların eksik bir iPhone, iPad, Mac ve Apple Watch’u bulmalarına yardımcı olan yüz milyonlarca Apple cihazından oluşan kitle kaynaklı bir ağdır . Apple şimdi üçüncü taraf Find My ağ özellikli aksesuarların gelecek yıldan itibaren My Find uygulamasını kullanarak bulunabileceğini duyurdu . Temel olarak, herhangi bir aksesuar üreticisi Ağımı Bul ağına bağlanabilir.

Ağımı Bul’daki cihazlar yakındaki eksik cihazları veya öğeleri tespit etmek ve yaklaşık konumlarını sahibine geri bildirmek için Bluetooth LE kullanır.

Ağımın özelliklerini bul:

  • İstenmeyen izleme tespiti (UT), kullanıcıyı zaman içinde onlarla seyahat edebilecek tanınmayan bir aksesuar olduğunu bildirir ve BTLE aralığındaysa aksesuar üzerinde ses çalma da dahil olmak üzere çeşitli işlemler yapmalarına izin verir.
  • Bir sahip, aksesuarlarını Kayıp Modu’na yerleştirmek için Find My uygulamasını kullanabilir. Bir telefon numarası ayarlayabilir ve önceden tanımlanmış bir listeden bir mesaj seçebilirler.
  • Birisi bir başkasının kayıp aksesuarını bulduğunda, sahibinin kayıp öğeyi kurtarmasına yardımcı olmak için NFC veya BTLE kullanarak sahibin belirlediği ayrıntıları keşfedebilir.
  • Sesi çal özelliği, kullanıcıların aksesuarı bulmak için Apple cihazlarından ses çalmasını sağlar. Bu işlem bir sahip veya sahip olmayan bir cihazdan başlatılabilir. Kullanıcılar, sahibi bir cihazda bulunan Beni Bul uygulamasından ses çalabilir. Apple cihazı bir BTLE
    bağlantısı oluşturur veya aksesuara var olan bir bağlantıyı kullanır ve eylemi başlatmak için Ses çal sahibi kontrol noktasını kullanır.
    Kullanıcılar, bu cihazda bir UT uyarısı göründüğünde sahibi olmayan bir Apple cihazından ses çalabilir. Apple cihazı bir BTLE bağlantısı oluşturur ve eylemi başlatmak için Play sound’u (sahip olmayan kontrol noktası) kullanır.

Apple, bu yılın ilerleyen saatlerinde nihai Ağ Ağı Aksesuarımı Bul özelliğini yayınlamayı planlıyor .

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

Apple iPhone 12 mini 729 dolara tanıttı

iPhone 12'nin tüm özelliklerine sahiptir. Apple, 2020'de en son iPhone'unun daha uygun fiyatlı sürümünü iki farklı boyutta sunacak. İPhone 12'yi detaylandırdıktan...

İşte Xbox Serisi S ve X lansman oyunlarının tam listesi

Yeni oyunlardan ve yeni nesil konsollar için optimize edilmiş eski oyunlardan oluştu. Xbox Series S ve Series X konsolları, binlerce eski...

Yeni Xbox kullanıcı arayüzü Xbox One’da mevcut

Xbox Series X ve Series S, Xbox One'da yeni sunulan aynı arayüzü paylaşacak. Xbox Series X ve Series S'nin...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin