Salı, Ekim 27, 2020

Apple’ın yeni iPad Air parmak izi sensörü iPhone 12 için ideal olacak

iPad Air parmak izi sensörü Apple’ın geçen hafta yaptığı sürpriz donanım duyurularından biri, iPad Air’in parmak izi sensörünün ekranın üst kısmındaki küçük bir güç düğmesine taşınmasıydı . Bu, ekranın altındaki tipik Touch ID Ana Sayfa düğmesi konumundan bir değişikliktir ve Apple’ın iPad Air’e ilk kez daha geniş bir uçtan uca ekran yerleştirmesine olanak tanır. Aynı zamanda bir parmak izi sensörü için ideal bir yer ve bunu iPhone 12’de görmeyi çok isterim.

Apple, son yıllarda iPhone serisinin çoğunu Face ID’ye kaydırarak yüzünüzü taramanın ve telefonunuzun kilidini açmanın hızlı bir yolunu sunuyor. Face ID’yi desteklemeyen tek iPhone, ekranın altındaki Touch ID parmak izi sensörüne yer açmak için hala büyük bir çerçeveye ihtiyaç duyan iPhone SE’dir. Face ID eskiden iyiydi, ancak son altı aydır Touch ID’ye geri dönmeyi özledim. Diğerleri gibi, evimden her ayrıldığımda maske takıyorum, bu da maske Face ID’nin düzgün çalışmasını engellediği için her zaman PIN kodumu girmem gerektiği anlamına geliyor.

Apple, PIN girişine yük devretmeyi hızlandırmak için yazılım deneyimini geliştirdi , ancak Face ID aylardır benim için pratik olarak kullanışsız hale getirildi. Pandemi yavaşlama belirtisi göstermediğinden, Touch ID’nin güvenilirliğini kaçırdım. Apple’ın Face ID teknolojisi, bir iPhone masanın üzerine düz bir şekilde oturduğunda da iyi çalışmaz ve cihazın kilidini açmak için (varsayılan olarak) ilgilenmeniz gerekir.

Parmak İzi

Apple’ın aylardır iPhone’lara ekran içi parmak izi teknolojisini dahil ettiği söylentileri çıksa da, henüz somut bir şey görmedik. İPad’in parmak izi sensörünün iPhone’un güç düğmesine benimsenmesi, şirketin zaten rahat olduğu teknolojiyi kullanarak Face ID, Touch ID ve harika bir ekrana izin verecektir.

Apple’ın yeni iPad Air’i, yıllar içinde Touch ID’de yapılan ilk büyük değişiklik ve iPhone SE modellerinde ve umarız şu anda Face ID’yi kullanan daha büyük iPhone’larda benzer bir sistemin yolunu açıyor.

Android cihaz üreticileri, ekranlara ve güç düğmelerine zaten parmak izi sensörleri yerleştirdi. Bununla birlikte, Apple’ın son birkaç yılda benzer teknolojiyi benimsemesini engelleyebilecek güvenilirlik sorunları nedeniyle ekran içi varyantlar vuruldu ve gözden kaçırıldı. İlk ekran içi sensörlerin kimlik doğrulaması yavaştı, ancak daha yeni cihazlar yakalanmış görünüyor. En yeni düğme sensörleri dışında hepsinde de sorunlar vardı. Apple’ın itibarı, yeni teknolojiyi yalnızca hazır olduğunda tanıtmaktır, bu nedenle iPad’in sensörünün şirketin iddia ettiği kadar hızlı ve güvenilir olduğunu varsaymak istiyorum.

Touch ID

iPhone 12’de yeni bir Touch ID formu görünmese bile, Apple’ın yeni iPad Air’inin yeni iPhone’larda görmek istediğim başka bölümleri de var. Apple’ın altı çekirdekli CPU’ya sahip 5nm’lik bir yongası olan yeni A14 Bionic, iPad Air duyurusunda başrol oynadı ve şüphesiz iPhone 12’de görünecek. Apple, önceki iPad Air’e göre yüzde 40’lık bir performans artışı vaat ediyor. çip şimdiye kadarki en gelişmiş.

USB-C’

Apple, iPad Air’de de USB-C’ye geçti, ki bir çoğumuzun iPhone 12’de olmasını çok isteriz. Yine de, USB-C’nin iPhone 12’de görünmesi giderek daha az olası görünüyor. . Apple’ın iPhone 12 için kutudan çıkan şarj cihazını çıkardığı yönündeki söylentilere rağmen , bu yıl USB-C’ye geçiş olacağı konusunda kesin bir öneri görmedik. USB-C’li bir iPhone için uzun süre bekleyebilirdik ve bu, Apple’ın bunun yerine kablosuz şarj gelişmelerine çok fazla eğilmediği varsayılıyor.

Donanım

Apple’ın bu yılki iPhone 12 donanımını sallama şansı var. Söylentiler, kare kenarları ve paslanmaz çelik ile iPhone 4 ve 5’i anımsatan yeni bir endüstriyel tasarım olacağını gösteriyor. Şimdi iPhone 12’nin bu yıl gerçekten ne kadar değiştiğini öğrenmek için Ekim ayına kadar beklememiz gerekecek. USB-C ve Touch ID’nin geri dönüşü için parmaklarımı çapraz tutacağım, ancak bir süre daha çapraz kalacaklarını hissediyorum.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin