Salı, Ekim 27, 2020

Artık Microsoft Flight Simulator VR’de Test Edilebilir!

Yeni Microsoft Flight Simulator, sürükleyici bir bilgisayar oyunudur. Oyunun VR’de oynanabilmesinin sürükleyiciliğini nasıl arttırdığını hayal edebilirsiniz. Ancak uzun süre daha hayal etmenize gerek kalmayabilir, çünkü Microsoft bu sanal gerçeklik tecrübesinin kapalı betası için (Eurogamer aracılığıyla) kayıtları açtı.

Bu betaya erişmek için epey bir gereklilik vardır. Sadece oyuna sahip olmanız, bir Windows Mixed Reality kulaklığa sahip olmanız, kayıtlı bir Microsoft Flight Simulator “Insider” olmanız ve bir NDA imzalamanız gerekmiyor. Aynı zamanda ekran kartınızın en az GTX 1080, 8 GB VRAM ve 16 GB sistem belleğiniz olması gerekiyor.

Ayrıca, DxDiag’inizi göndererek bilgisayarınızın uygun olduğunu kanıtlamanız gerekir (Windows başlat düğmesine basın, “dxdiag” yazın, Enter tuşuna basın), böylece Microsoft bu özellikleri onaylayabilir ve sisteminizin BSOD’lara veya diğer büyük sistemlere eğilimli olmadığını doğrulayabilir. 

(DxDiag dosyası temelde sisteminizin bir envanteridir, ancak aynı zamanda son uygulama çökmelerini de listeler.)

Şaşırtıcı bir şekilde, Microsoft’un ilk başlarda söylediği özel kulaklık olan HP Reverb G2’ye ihtiyacınız olacak gibi görünmüyor. Görünüşe göre herhangi bir Windows Mixed Reality kulaklığı ile başlamak için yeterli gibi gözüküyor.

Şirket kapalı betanın ne zaman başlayacağını söylemiyor. Ancak daha önce bu sonbaharda ücretsiz bir sanal gerçeklik güncellemesi sözü vermişti, bu yüzden muhtemelen uzun sürmeyecek. Bir Oculus, HTC veya başka bir VR başlığınız varsa, diğer cihazlar için de ikinci bir kapalı beta dalgası olacaktır.

Oyun başlangıçta güçlü oyun bilgisayarlarını bile zorlamaya eğilimli olduğundan, Microsoft’un sanal gerçeklik sunumunda temkinli davranması şaşırtıcı değil. Nvidia RTX 3080 bile, yeterince hızlı bir CPU ile eşleştirilmediği için tam kapasitede çalıştırmak pek mümkün olmadı. Bununla birlikte, son güncellemelerde kare hızında bazı iyileştirmeler gördük. Bu nedenle belki de VR çok fazla zorlanmayacaktır. Ve belki de bir uçuş çubuğu bulmanız için size daha fazla zaman kazandırır.

Bugün En Çok Okunanlar

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin