Salı, Ekim 27, 2020

AWS, .NET için Porting Assistant’ı duyurdu

.NET Framework uygulamalarının .NET core’a taşınması genellikle uyumlu NuGet paketlerinin ve referanslarının aranmasını ve güncellenmesini gerektirir. Proje dosyalarının .NET Core dosya biçimine de güncelleştirilmesi gerekir. Birlikte ele alındığında, bu rejim sıkıcı bir süreç olabilir.

Bunu göz önünde bulundurarak, bugün Amazon Web Services (AWS) , müşterilerin .NET Framework uygulamalarını Linux’ta çalışan .NET Core uygulamalarını analiz etmelerine ve aktarmalarına yardımcı olan yeni bir araç olan .NET için Porting Assistant’ı duyurdu. Aynı yardımcı programı sunan rakip araçların aksine, Amazon, Porting Assistant’ın .NET Core ile uyumsuz bağımlılıklar bulmak için hem uygulama kaynak kodunu hem de genel API ve NuGet paketinin tamamını değerlendirdiğini ve bunların değiştirilmesini önerdiğini iddia ediyor.

Bu öneri sistemi, kullanım modellerini ve eksik paket ve API’lerin sıklığını analiz ederek zaman içinde gelişmek üzere tasarlanmıştır. Emin olun, müşterilerin telemetrilerini hizmetle isteyerek paylaştıkları bir programdır. Ayrıca, Porting Assistant çözüm dosyalarını başlangıç ​​noktası olarak da kullanır ve bu da çok sayıda proje içeren monolitik çözümlerin değerlendirilmesini kolaylaştırır, bu da esas olarak tek tek ikili dosyalar hakkındaki bilgileri analiz etme ve toplama ihtiyacını ortadan kaldırır.

Porting Assistant artık kullanılabilir ve birkaç önkoşul olsa da kullanımı ücretsizdir. .NET Core 3.1 SDK’sı ve AWS ‘CLI’sı ile uyumlu bir kimlik bilgileri profili. Araçla nasıl başlayacağınız konusunda tam bir açıklama için bu blog yayınına göz atabilirsiniz .

Bugün En Çok Okunanlar

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin