Cuma, Ekim 23, 2020

Bilim Kurulu Üyesi Uyardı, Kısıtlamalar Geri Geliyor!

Bilim Kurulu Üyesi olan Prof. Dr. Ateş Kara, katılmış olduğu bir etkinlikte koronavirüs hasta sayısına ilişkin bilgiler verdi bu bilgiler arasında hasta sayısının giderek arttığını da vurgulayan Prof. Kara, artan hasta ve vaka sebebiyle ilerleyen süreçte kısıtlamaların yeniden gelebileceğini dile getirdi.

Ülkemizde bu son süreçte yeniden artış göstermeye başlayan koronavirüs vakaları, endişelerin tekrardan artmasına sebebiyet verdi. Bu sebeple Bilim Kurulu Üyelerinden birisi olan Prof. Dr. Ateş Kara katıldığını bir etkinlikte koronavirüs vakaları ve salgını ile alakalı açıklamalarda bulundu. Türkiye’deki seyrine ilişkin açıklamalarda bulunan Prof. Kara, Sputnik’te yer alan haberler ile, son dönemlerde vaka sayılarındaki artışlar sebebiyle endişenin arttığı ve önümüzdeki dönemlerde belirli kısıtlamaların tekrardan gelebileceğini dile getirdi.

Yeniden artışa geçen koronavirüs vakaları sebebiyle kısıtlamaların yeniden gelme ihtimalinin olduğunu dile getiren Prof. Kara, artan koronavirüs vakaları sebebiyle sağlık çalışanlarının da hayatını kaybettiğini vurguladı ve gidişatın pek de iyi gitmediğini dile getirdi.

“Canımız yanıyor, hasta sayısı gittikçe artıyor. Böyle giderse tedavi edecek sağlık çalışanı bulamayacağız.” sözlerine yer veren Prof. Kara, dışarıda görüşülen herkesin yanında maske ve sosyal mesafe kuralına uyulması gerektiğini vurguladı. Özellikle rehavete kapılmamak gerektiğini ve sürecin kontrol altında tutulması için vatandaşların bilinçli davranması gerektiğini dile getirdi.

Hastalığı atlatanların bu hastalığa yakalanma riskini göz önünde bulunduran Prof. Kara, ayrıca aşıya dair bilgiler de verdi. Kara, aşı çalışmalarının hızla sürdüğünü lakin uygulamaların 2021 yılının bahar aylarını bulabileceğini dile getirdi.

Ülkemizde şu ana kadar 270 bin vaka sayısı tespit edilirken bunun yanı sıra 6 bin 300 kişi hayatını kaybetmiş durumda.  Türkiye, toplam vaka sayısında dünya genelinde 18. Sırada yer alırken bunun yanı sıra en çok vakadan kayıp verenler listesinde 22. Sırada yer almaktadır.

Bugün En Çok Okunanlar

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin