Çarşamba, Ekim 21, 2020

Cenevre turistlere harcamaları için 100 İsviçre frangı veriyor

İsviçre kenti, yeni hediye kartını piyasaya sürüyor.

İsviçre‘nin Cenevre kenti turistlere 100 İsviçre frangı (yaklaşık 800 Türk lirası) ödeyerek onları yeniden çekmeyi umuyor.

Fakat ziyaretçilere nakit para yerine şehirdeki çeşitli otel, restoran, kafe, bar ve aktivitelerde kullanılabilecek, önceden doldurulmuş bir hediye kartı armağan edilecek.

Şehrin misafirlerinin buna hak kazanması için kampanya kapsamındaki otellerden birinde en az iki gece kalması gerekiyor.

Bu para, 5 yıldızlı Mandarin Oriental Genève ve Four Seasons Hôtel des Bergues’in yanı sıra aralarında 56 otelin daha bulunduğu 100’den fazla işletmede harcanabilecek.

Kartın kullanılabileceği 66 bar ve restoranın arasında Akdeniz, İsviçre ve Fransız lezzetlerini birleştiren Le Chat-Botté gibi Michelin yıldızlı yerler de var.

Yerel Tatlar Çikolata Turu, Uzak Doğu Güzel Sanatlar Müzesi ve Cenevre Gölü kıyısında yer alan büyük açık hava havuzu Genève-Plage gibi çeşitli cazip yerlerde de kart geçerli.

31 Aralık 2020’ye kadar geçerli olan Cenevre Hediye Kartı, otele kayıtlarının ardından oda başına sadece bir kart düşecek şekilde turistlere temin ediliyor.

Karttaki miktar nakde çevrilemiyor ve kalan bakiye kullanıcıya iade edilmiyor. Bu da ziyaretçileri şehrin tadını en iyi şekilde çıkararak karttaki bakiyenin tamamını harcamaya teşvik ediyor.

Alpler ve Jura Dağları’yla çevrili Cenevre ziyaretçilere muhteşem Mont Blanc manzaralarının yanı sıra Cenevre Gölü’nün ucunda imrenilecek bir konum da sunuyor.

Kaynak : https://indyturk.com/node/230556/ya%C5%9Fam/cenevre-turistlere-harcamalar%C4%B1-i%C3%A7in-100-isvi%C3%A7re-frang%C4%B1-veriyor

Bugün En Çok Okunanlar

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini...

Sega 60. yılını Steam’de ücretsiz mini oyunlarla kutladı

Sega bu yıl 60. yılını kutluyor ve bu vesileyle Steam'de bir haftalık kutlamalarla kutlanıyor. Bir var bir çok Sega oyunları satışı dahil Persona 4 Golden, Bayonetta ve Total...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin