Cumartesi, Eylül 19, 2020

CNN International, Türkiye’nin En Kritik Koronavirüs Yoğun Bakım Ünitesine Girdi

ABD merkezli yayın kuruluşu CNN International, Türkiye’deki koronavirüs mücadelesinde en kritik noktalardan biri olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yoğun bakım bölümüne girerek doktorlar ve hemşirelerle konuştu.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi, koronavirüse karşı mücadelede Türkiye’nin en noktalarından biri. Şimdi, koronavirüse yakalanan insanların tedavisi için hastanede mücadele eden doktorlar ve hemşireler, ABD merkezli CNN’e konuştular.

CNN ekibinin röportaj yaptığı sağlık çalışanları arasında 30 yıldır yoğun bakımda çalışan Doktor Yalım Dikmen de bulunuyor. Koronavirüse karşı mücadele en önde yer alanlardan Dr. Dikmen hakkındadaki bilgilendirme notunda, “Kendisi 30 yılı aşkın bir süredir yoğun bakım bölümünde görevli ama kariyeri boyunca böyle bir şey görmedi” ifadeleri kullanılıyor. 

“Bir puzzle ile uğraşıyoruz ve doğru parçayı bulmak için çalışıyoruz”

CNN muhabirine konuşan Dr.Yalım Dikmen, “Elimizden geleni yapmalıyız. Bir puzzle ile uğraşıyoruz ve doğru parçayı bulmak için çalışıyoruz. Doğru parçayı doğru yere koymak, elimizden geleni yapmak ve en iyisini düşünmeye çalışıyoruz” dedi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nin yoğun bakım bölümünü görüntüleyen CNN ekibi, yoğun bakım bölümünde durumun gergin olduğunu söyledi. Makinelerin sürekli çalıştığını söyleyen CNN muhabiri, bölümde koruyucu önlükleri ve kostümleri giymenin zorunlu olduğunu belirtti. 

Koruyucu ekipman sıkıntısı yok

Doktorların ve hemşirelerin adeta çelikten sinirleri olduğunu belirten CNN muhabiri, sağlık çalışanlarının moralinin yüksek olduğunu da sözlerine ekledi. CNN muhabiri, vaka sayısının artmasına karşın hastanenin hala baskı altında olmadığının altını çizdi. 

Yoğun bakım bölümünde röportajlar yapan CNN muhabiri, artan vaka sayısına rağmen yoğun bakım bölümünde koruyucu ekipman, yatak ve tıbbi malzeme bakımından ABD ve Avrupa’nın bazı yerlerinin aksine sıkıntı olmadığını da söyledi.

CNN’in Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi yoğun bakım bölümünden görüntülerle hazırladığı haber: 

Bugün En Çok Okunanlar

Beklenen Yabancı Diziler

Beklenen Yabancı Diziler Godfather üçlemesi, izleyicilerin bundan yıllar sonra bile yaltaklanacağına şüphe yok ki Amerikan sinemasının bir şaheseri. Sevgili bir oğul ve savaş kahramanından...

Beklenen 3 Yabancı Diziler

Beklenen 3 Yabancı Diziler Godfather üçlemesi, izleyicilerin bundan yıllar sonra bile yaltaklanacağına şüphe yok ki Amerikan sinemasının bir şaheseri. Sevgili bir oğul ve savaş...

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin