Cumartesi, Ekim 31, 2020

DJI, 34 dakikalık uçuş süresi ile Mavic Air 2’yi açıkladı

Mavic Air 2, orijinal Mavic Air üzerinde dikkate değer bazı iyileştirmeler ve onu orijinalden bazı ilginç şekillerde ayıran birkaç değişiklikle pazara geliyor.

Mavic Air 2’nin hemen hemen her kısmında değişiklikler yapıldı. Gövde öncekinden daha büyük ve ağırdır, orijinalin 430g’sine kıyasla 570g ağırlığındadır. Artışın bir kısmı 2375 mAh’dan 3500 mAh’lik bir pil ile paketlenmesinden kaynaklanıyor. Bu, yeni modele maksimum 34 dakikalık maksimum uçuş süresi sunarken, selefi sadece 21 dakikada sona erecek.

Kamera bu boyuttaki dronlarda her zaman önemli bir faktördür ve Mavic Air 2 oldukça iyi görünüyor. Sensör, 1 / 2.3 “(11mm) ila 1/2” (12.7 mm) arasında büyüyerek biraz boyutlandırıldı. Hala 12MP bir sensör, ancak artık 48MP’ye kadar hareketsiz görüntü üretmek için çekimleri birleştirebilir.

Her şey video için de gelişti. Orijinal Mavic Air zaten 4K @ 30 fps veya 1080p @ 120fps’ye vurabilirdi. Bu kare hızlarının ikisi de Mavic Air 2’de iki katına çıkarıldı ve pilotlara 4K’da 60 fps’ye ve 1080p’de 240 fps’ye kadar yakalama potansiyeli verdi ve maksimum bit hızı 120 Mbps’ye (daha önce 100 Mbps) çarpıldı. DJI’nın Hyperlapse modu da 8K’ya kadar vurabilir.

Uçuş güvenliğine yardımcı olacak bazı akıllı özellikler de vardır. Gelişmiş Pilot Yardımı (APAS) 3.0, nesne önleme sistemini geliştirir ve uçaklar ve helikopterler gibi daha büyük uçaklarla çarpışmaları önlemek için ADS-B sinyallerini tespit eden AirSense adlı yeni bir özellik vardır. Ve elbette, DJI’nin ActiveTrack ve Quickshots gibi yarı otomatik uçuş modlarının hepsi burada, böylece bazı otomatik uçuş modellerine güvenebilirsiniz.

Drone’nun kendisinden ayrı olarak, kontrolör de büyük bir değişiklik geçirdi. DJI, Akıllı Kontrolörüne çok benzeyen bir tasarım deniyor. Bir akıllı telefonu önceki sürümler gibi tutmak için katlanabilir kolları yoktur, bunun yerine diğer birçok aksesuarda gördüğümüz gibi yay yüklü bir bilyalı kelepçe kullanır. Yeni tasarım ergonomik görünmüyor, ancak akıllı telefonunuzu kontrollerin kuzeyine yerleştiriyor, bu yüzden izlemek için daha doğal bir yer.

Mavic Air 2, Mavic 2 Pro’nun (veya Zoom) yerini almayacak, ancak onları bu kadar popüler yapan birçok tasarım ve özellik ödünç alıyor; ve Air hattı ile geçen yılki Mini arasında daha fazla mesafe bırakıyor.

Mavic Air 2’yi şimdi 799 dolara sipariş edebilir veya Fly More Combo ile 988 dolara alabilirsiniz. Çok fazla değil, ama bu kupon kodu ile başka bir 10 $ düşürebilirsiniz . Gönderiler yaklaşık bir hafta içinde başlayacak ve covid-19 koronavirüs salgınının neden olduğu arz sıkıntısı nedeniyle, DJI şimdilik siparişleri kişi başına tek bir birim ile sınırlıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin