Cuma, Eylül 18, 2020

Dolby On artık Android’de canlı akışı destekliyor

Birkaç ay önce Dolby, Android için Dolby On uygulamasını tanıttı ve ayrıca iOS uygulaması için Twitch entegrasyonu ekledi. Şimdi, şirket Android uygulamasına canlı akış eklediğinden, iki platform arasında özellik paritesi için çalışıyor.

Yeni canlı akış özelliğini kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi yerel Twitch entegrasyonu, diğeri RTMP (gerçek zamanlı mesajlaşma protokolü). İkincisini kullanmak için “kendi URL’nizi yapıştırın” seçeneğini seçmeniz ve ardından YouTube, Facebook, Vimeo ve daha fazlasına bağlanmak için kullanabilirsiniz.

Dolby On’un arkasındaki fikir, kullanıcıların mümkün olan en iyi ses kalitesiyle video kaydetmesine veya akışına izin vermektir. Dolby’nin belirttiği gibi, “Çekim anında kamera kalitesinin değeri iyi anlaşılmıştır, ancak kaliteli ses genellikle” iyi “ses oluşturmak için post prodüksiyon düzenlemesine bırakılır.” Dolby On ile, video kaydetmeye veya akışa başlamadan önce geri sayımda ses kontrolü yaparak gürültü azaltma gibi şeyleri otomatik olarak ayarlar.

Dolby On uygulaması ücretsizdir ve Android sürümü için güncelleme şu anda kullanılabilir ve buradan Google Play Store’dan alabilirsiniz .

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin