Pazar, Kasım 29, 2020

Dolby On artık Android’de canlı akışı destekliyor

Birkaç ay önce Dolby, Android için Dolby On uygulamasını tanıttı ve ayrıca iOS uygulaması için Twitch entegrasyonu ekledi. Şimdi, şirket Android uygulamasına canlı akış eklediğinden, iki platform arasında özellik paritesi için çalışıyor.

Yeni canlı akış özelliğini kullanmanın iki yolu vardır. Birincisi yerel Twitch entegrasyonu, diğeri RTMP (gerçek zamanlı mesajlaşma protokolü). İkincisini kullanmak için “kendi URL’nizi yapıştırın” seçeneğini seçmeniz ve ardından YouTube, Facebook, Vimeo ve daha fazlasına bağlanmak için kullanabilirsiniz.

Dolby On’un arkasındaki fikir, kullanıcıların mümkün olan en iyi ses kalitesiyle video kaydetmesine veya akışına izin vermektir. Dolby’nin belirttiği gibi, “Çekim anında kamera kalitesinin değeri iyi anlaşılmıştır, ancak kaliteli ses genellikle” iyi “ses oluşturmak için post prodüksiyon düzenlemesine bırakılır.” Dolby On ile, video kaydetmeye veya akışa başlamadan önce geri sayımda ses kontrolü yaparak gürültü azaltma gibi şeyleri otomatik olarak ayarlar.

Dolby On uygulaması ücretsizdir ve Android sürümü için güncelleme şu anda kullanılabilir ve buradan Google Play Store’dan alabilirsiniz .

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin