Cumartesi, Ekim 24, 2020

Dünya elektrikli otomobile hazırlanıyor

ABD’de en düşük elektrikli otomobil fiyatı 15 bin dolar iken Kandi’nin piyasaya girmesiyle fiyat rekabeti de kızışmaya başlayacak.

Trump’ın Çinli üreticileri ABD pazarına sokmamak için aldığı tüm önlemlere rağmen Kandi’nin ABD’li üreticilerden çok daha ucuza fiyat verip otomobil satabilmesi ise ortalığı karıştırabilir. Kandi’nin modelleri henüz ABD’li üreticiler için “rakip” olarak görünmüyor olmasa da firmanın ABD pazarında fazla otomobil satması halinde Trump’ın hedefi haline gelmesi kaçınılmaz görünüyor.

Zira, ABD’de ve dünyada satışlarını artırıp ABD şirketlerine rakip olan Çinli Huawei ve TicToc’un başına gelmedik kalmadı. Huawei’nin sahibinin kızı ABD’de tutuklu bulunuyor. TicToc’un geliştiricisi ByteDance’ın sahipleri ise Çin casusu olmakla suçlanıyor ve Çin’in dışına çıkmaları halinde ABD istihabaratı tarafından kaçırılmaları ve tutuklanmaları bekleniyor.

Kandi, otomobilleri 2020’nin sonunda ilk olarak Teksas’ta satmaya başlayacak. Araçların satış fiyatı 20.499 dolar olacak. Ancak 7500 dolarlık vergi indirimiyle beraber, fiyat 13 bin dolara inecek.

Şirket, daha büyük sınıfta yer alan K23 isimli modelini ise 22.500 dolara satacak. Bu seviyede ise şirket artık Tesla ve Elon Musk ile doğrudan rekabet etmeye başlamış olacak.

Twitterda, istediği ülkede darbe yapmakla övünen Elon Musk, bu yüzden hırs yapıp Çin’de darbe yapabilir mi, bunu da yakında göreceğiz. ABD’nin Kandi’nin ABD’deki satışlarını engellemesi veya zora koşması ise çok olası görülmüyor zira ABD’li otomotiv üreticilerinin en çok otomobil sattığı pazarlardan biri Çin. ABD’nin Çin otomobillerinin ABD’de satışını zorlaştırması, ABD otomobillerinin de Çin’de satışını zorlaştıracak.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Asistan Samsung 2020 TV’lerinde kullanıma sunuluyor

Yıllarca Bixby'yi gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra, Samsung kendine geliyor ve Alexa ve Google Assistant gibi daha iyi AI yardımcıları için destek sağlıyor. Şirket bu yıl CES'te bu asistanları QLED...

Tesla’nın yedi günlük iade politikasını sona erdi!

Tesla onun yedi gün sunan durdurdu, hiçbir soru göre iade politikası istedi Electrek . Şirketin dün gece yaptığı teklife son verdiği bildirildi. Otomobil üreticisinin politikaya adadığı web sayfasını ziyaret...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin