Pazar, Ekim 25, 2020

Dünyanın İlk AMD Linux Dizüstü Bilgisayarı Resmi Olarak Duyuruldu

TUXEDO Computers, Linux dizüstü bilgisayarlarda büyük bahis oynayan şirketlerden biridir ve bu hafta, benzer cihazların geri kalanından kolayca ayıran özelliklerle birlikte geldiği söylenen yeni bir model duyurdu.

Sözde TUXEDO Book BA15 , şirketin “dünyanın yalnızca AMD için ilk ve Linux kurulu olarak kurulmuş ilk dizüstü bilgisayarı” olarak adlandırdığı oluşturulması için bir AMD Ryzen 5 3500U yongası ile güçlendirilmiştir.

BA15, pil performansı açısından mükemmeldir, çünkü 91,25 Wh birimi özel güç tasarrufu sağlayan boş modda şarj başına 25 saate kadar bile teklif verebilir.

“Her gün daha pratik durumlarda bile 15,6 inç dizüstü bilgisayar çok uzun süre dayanır, böylece günlük işlerinizi, web sörfünü, e-posta yazmayı ve benzeri şeyleri 13 saate kadar, hatta ekran parlaklığının% 50’sinde 1080p video akışı yapabilirsiniz 10 saate kadar pil ömrüne neden oluyor ”diye açıklıyor TUXEDO Computers.İsteğe bağlı olarak sunulan Windows işletim sistemi sunulmaktadır.

Dizüstü bilgisayar, entegre Radeon Vega 8 grafik kartı ile birlikte geliyor ve hepsi Samsung tarafından desteklenen üç farklı bellek seçeneğine sahip. En üst seviye 32GB RAM ile geliyor.

Depolama için, temel modelde 250 GB alırsınız, ancak ekstra bir ücret karşılığında 2 TB depolama alanına da yükseltebilirsiniz.

15,6 inç ekran tam HD çözünürlüğe ve 300 bit parlaklığa sahipken, imza TUX süper tuşuyla birlikte gelen klavye beyaz arka aydınlatmaya sahip.

Bağlantı noktaları ile ilgili olarak, bir USB 3.2 Tip-C bağlantı noktası (bir DisplayPort olarak veya şarj için kullanılamaz), iki USB 3.2 Tip-A bağlantı noktası, bir USB 2.0 Tip-A ve HDMI, Ethernet, kart okuyucu ve kulaklık jakı yuvaları.

TUXEDO Computers BA15’i Ubuntu ve TUXEO_OS ile satıyor , ancak başka seçenekler de mevcut. Örneğin, şirket ayrıca Windows ile çift önyükleme yapılandırması ayarlayabilir ve hatta Linux’u tamamen kaldırabilir ve dizüstü bilgisayarı yalnızca Microsoft‘un işletim sistemiyle satabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin