Pazartesi, Ekim 26, 2020

Düz Dünyacılara savaş açan kameraman, Kanada’nın en yüksek noktasından 360 derecelik görüntüler yayımladı

“BC’nin en yüksek noktasındayım ve atmosfere yönelen bir selfie çubuğum var. Bu, Dünya’nın yuvarlak olduğunu size göstereceğim son test”

İnsanlık 2 bin yıldan uzun süredir Dünya’nın yuvarlak olduğunu biliyor. Ancak birçok komplo teorisyeni gezegenin düz olduğu konusunda ısrarcı.

Bu nedenle bir adam, komplo teorisyenlerinin iddiasını çürütmek için Kanada’nın en yüksek noktasından akıllara durgunluk veren bir video yayımladı.

Mark Harrison isimli kameraman, uzun bir çubuğa monte ettiği 360 derecelik kamerasıyla kaydettiği görüntüleri TikTok’ta düzenli olarak paylaşıyor.

Harrison son videolarından birinde Britanya Kolumbiyası’nın (BC) en yüksek noktası olduğunu söylediği bir yere tırmandı ve kamerasını bulutlara doğrulttu.

“Dünya düz, NASA bize yalan söylüyor” şeklindeki ironik bir notla videoyu paylaşan kameraman, şunları söyledi:

Videoda Harrison’ın selfie çubuğunu yukarı uzatmasıyla ortaya çıkan baş döndürücü, küresel manzara görülüyor.

Mirror’ın haberine göre Harrison’ın paylaşımı sosyal medya platformunda 26 milyondan fazla kez izlendi. Ancak yükseklik nedeniyle birçok kullanıcı videoyu izlemekte zorlandığını ifade etti.

Kullanıcılardan biri, “Bizi bir daha oralara çıkarma” yazarken, bir diğer kullanıcı ise şu yorumu yaptı:

Yükseklikle bir sorunum yok ama şunu söylemeliyim, o çıkıntıdan düşmenden korktum.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple Watch Kurulumu: Saatinizden En İyi Şekilde Yararlanmak İçin Basit İpuçları

Apple Watch sofistike ancak kullanımı kolay bir teknoloji ürünüdür. Eğer bir Apple Watch satın aldıysanız, bir sonraki adım nasıl kurulacağını öğrenmektir. Ne...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

9 YORUMLAR

  1. Yalnız beyfendi boşuna uğraşmış gibi görünüyor. Çünkü 360 derece kameralar görüntü itibariyle yuvarlağımsı bir perspektif sunarlar. Yani düz bir duvarı dahi yuvarlak gösterirler. Nitekim düz dünyacılar zaten uzaydan çekilen fotoğraflara da bu perspektif sebebiyle itiraz ediyorlar. Boşuna çıkmış o kadar yükseğe.

  2. Dünya yuvarlak diyenler bu ve bu tarz görüntüleri normal lens ile değilde balık gözü lens ile çekiyor? Yoksa saklamak istedikleri birşey mi var! Düz lens ile montajsız 1 görüntü çekersen inanacağımızı söylediğimiz halde neden inatla fisheye lens ile çekerler ? İnatla normal lens kullanmamaları düpedüz sahtekarlık değil midir? Artı neden bize dünyanın yuvarlak olduğunu inandırmaya çalışmaktasınız, bunu da anlamış değilim. Siz ona inanın biz buna.. Kimse sizle dalga geçmeye çalışıyor mu yuvarlak dünyaya inanıyorsunuz diye??

  3. Uzaydayken Ay’ı ve Dünya’yı arkasına alıp düz bir mercekle selfie çekerse veya sürekli güneye giderek kuzeyden çıkmayı başarırsa, ne isterse ona inanırım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin