Salı, Ekim 27, 2020

Ekim’de çıkacak yeni Harry Potter kitabında okurları neler bekliyor?

Gelecek ay Hogwarts’taki Noel kutlamalarını konu alacak yeni bir Harry Potter kitabı yayımlanacak.

Harry Potter’ın merakla beklenen yeni kitabı büyücülük evrenindeki en sihirli dönemlerden birini konu alarak Hogwarts’taki Noel kutlamalarına odaklanacak.

Britanyalı yazar J.K. Rowling’in yarattığı Harry Potter evreninin kitaplarında ve filmlerinde tatil dönemleri büyücülük okulu Hogwarts’ta epey tantanalı ve şaşalı geçmesiyle bilinir ve Harry Potter: Christmas at Hogwarts: Magical Movie Moments (Harry Potter: Hogwarts’ta Noel: Büyülü Film Anları) kitabı bu kutlamaların nasıl gerçekleştirildiğini açıklığa kavuşturacak. 

Dışarıdaki havayı taklit eden büyülü tavanıyla Hogwarts’ın Büyük Salonu, Harry Potter romanlarının ve filmlerinin hep en dikkat çekici detaylarından biri olmuştur. 

Harry Potter hayranlarının büyücülük dünyasının büyüsünde kendilerini gerçekten kaybetmelerine izin veren şey filmlerin Büyük Salon’un ortamını görsel olarak yeniden yaratma yeteneğiydi. 

Bu nedenle Cadılar Bayramı ve Noel gibi dönemler esasen Hogwarts’ın sinematik tasvirlerinin en önemli unsurlarından biri. 

Screen Rant’in haberine göre Harry Potter filmlerinde Hogwarts’ta geçen bu tip dönemleri sevenler açısından yeni kitap fazlasıyla heyecan verici olabilir. 6 Ekim 2020’de okurlarla buluşması planlanan kitapta Harry’nin görünmezlik pelerininden Hogsmeade’e kadar birçok detaylı bilgi bulunuyor. 

Ayrıca kitapta filmdeki fikirlere yönelik görseller, kamera arkası fotoğrafları, oyuncular ve yapım ekibiyle yapılan röportajlar da yer alıyor. Bununla birlikte Harry Potter hayranlarının hoşuna gidebilecek poster ve çıkartmalar da söz konusu. 

Harry Potter dünyasına dair daha fazla bilgi edinmek isteyen hayranlar için kitap benzersiz detaylar sunuyor. Kitabın başlığı sadece Hogwarts’a atıfta bulunuyor olsa da kahramanların Weasley ailesiyle geçirdikleri vakitten de bahsediliyor. 

Son Harry Potter kitabının yayımlanmasının üzerinden uzun bir zaman geçmiş olmasına rağmen bu tip ek kitaplar hayranların büyüleyici dünyaya dair daha fazla bilgi edinmesine olanak tanıyor. 

Bugün En Çok Okunanlar

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin