Cuma, Eylül 18, 2020

Elon Musk, Tesla araçlarına görüntülü konuşma özelliğinin yakında “kesinlikle” geleceğini söyledi

Tesla Model 3 araçların sürücüye dönük bir kamerası bulunuyor ama henüz hiçbir özellik için kullanılmıyor.

Şirketin CEO’su Elon Musk, gelecekteki Tesla araçlarında görüntülü arama özelliğinin “kesinlikle” yer alacağını doğruladı.

Elektrikli otomobil firmasının kurucusu Musk, Twitter’dan yaptığı açıklamada araç içi video konferansın “kesinlikle geleceğin bir özelliği” olduğunu belirtti.

Halihazırda Tesla’nın Model 3 araçlarının içinde sürücüye dönük bir kamera ve ekran yer alsa da, bu kamerayı kullanan herhangi bir özellik henüz mevcut değil.

Musk, bu özelliğin ne zaman kullanıma gireceğine veya hangi video konferans yazılımlarının destekleneceğine dair ayrıntılardan söz etmedi.

ABD yetkililerinin Zoom uygulamasına dair “önemli gizlilik ve güvenlik kaygıları” nedeniyle uygulamanın güvenliğine dair uyarıda bulunmasının ardından, Musk’ın roket şirketi SpaceX kısa süre önce çalışanlarının Zoom kullanmasını yasaklamıştı.

Öte yandan araç içinde görüntülü sohbet edebilme özelliği beraberinde bariz güvenlik endişelerini de getiriyor: Telefon çağrılarında olduğu gibi, kullanıcıların sürüş sırasında görüntülü aramayı izlemek yerine yola odaklanması kesinlikle daha güvenli.

Gerçi Tesla, bu özelliğin yalnızca araç hareketsizken çalışmasını sağlayabilir.

Musk’ın son zamanlarda elektrikli araç serilerine eklemeyi önerdiği tek özellik bu değil. Tesla CEO’su daha önce, araç içinde artırılmış gerçeklik kullanılarak oynanabilecek Mario Kart benzeri bir video oyunu önermişti.

2018 Mart’ında Tesla’nın kısmi kendi kendine sürüş özelliği Autopilot’ı kullanırken akıllı telefonunda oyun oynayan bir sürücü beton bariyerlere çarparak hayatını kaybetmişti.

Musk kısa süre önce, Tesla’nın hisse değeri için “kanımca çok yüksek” demesinin ve fiziksel mal varlığının “neredeyse tamamını” satacağını söylemesinin ardından, şirketin değerini 14 milyar dolar (yaklaşık 100 milyar 680 milyon TL) düşüren tweet’leri nedeniyle eleştiri toplamıştı.

Bugün En Çok Okunanlar

Mozilla, Youtube Önerme Algoritmasını İfşa Etmek İçin Yardımınızı İstiyor!

En çok kullanılan sosyal medya araçlarından biri olan YouTube'un öneri algoritması, sitede izlediğiniz videoların %70'inden fazlasını yönlendiriyor. Ancak önerilen bu videolar, artık...

Nintendo, 3DS’yi Durdurdu

Japon web sitesine göre Nintendo, 3DS'nin her modelini durdurdu. Yeni 3DS, 2DS LL ve 2DS için sayfa listeleri hala yayında, ancak her...

Sony, PS5 ve PS5 Digital Edition fiyatını ve çıkış tarihini açıkladı

Sony, Çarşamba günü PlayStation 5 Showcase'de PS5 ve PS5 Digital Edition'ın 12 Kasım'da piyasaya çıkacağını duyurdu. Disk sürücülü standart PlayStation 5 499 dolara...

Apple, dünkü etkinlikte iki büyük iPhone 12 özelliğini

Apple geçen hafta Eylül ortası medya etkinliğini duyurduğunda, sanal basın toplantısının genellikle Eylül ayında piyasaya sürdüğü ürünle ilgili olmayacağını açıkça ortaya koydu. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin