Salı, Temmuz 7, 2020

En İyi Instagram Kullanıcı Adı Nasıl Seçilir?

Instagram kullanıcı adınızı seçmek çoğunuzu adlandırmak kadar çok önemli ama zor bir seçimdir. Aslında bu Instagram ‘a katıldığınızda vereceğiniz ilk karardır. Seçtiğiniz isim, insanlara aktarmaya çalıştığınız kimliği temsil eder ve aynı zamanda sunacağınız içeriğinizi de tanıtır. Ayrıca, hesabınızın kolayca bulunabilmesi ve hatırlanması için de seçeceğiniz isim çok önemlidir. Peki Instagram ’da kullanıcı adınızı ilk defa oluşturuyorsanız veya mevcut kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, en iyi Instagram kullanıcı adı nasıl seçilir? İşte bilmeniz gerekenler ve ipuçları…

İpucu 1: Hecelemelere dikkat…

Yeni bir Instagram kullanıcı adı seçmek küçük bir karar gibi görünebilir, ancak doğru olan adı bulmak bireylere sunacağınız içerik ve kimliğiniz açısından ipuçları verirken; markalara da marka kimliğinin ciddiyetini ve görevini belirleyecektir.

Kullanıcı adınız aynı zamanda insanların Instagram ‘da sizi aramaları ve bulmaları için en kolay yolu sunar. Dolayısıyla, Instagram kullanıcı adınız hatırlanmıyorsa veya hecelenmesi zor bir isimden oluşuyorsa, o zaman bir adım geride olduğunuz söylenebilir.

İpucu 2: Instagram kullanıcı adı hangi amaca yönelik olmalı?

Instagram kullanıcı adınızı seçerken en önemli şey, Instagram ile ne yapmak istediğinize karar vermektir. Pişirdiğiniz yiyeceklerin ve seyahat ettiğiniz yerlerin fotoğraflarını göndermek için kişisel bir Instagram hesabı mı hazırlıyorsunuz? Yoksa bir blog veya işletme hesabı için Instagram adı mı seçiyorsunuz?

Kullanıcı adınızı seçerken yapmanız gereken en önemli şey, Instagramiçin planınızı tanımlamaktır. Yani açacağınız bu hesapile neler yapmak istiyorsanız isminizin bunu yansıtması sizi bir adım öne geçirecektir.

İpucu 3: Hesabımı Kişi mi Marka mı açmalıyım?

Instagram da çoğunlukla bireysel veya marka hesaplarımız için profilaçararız. Bu noktada elbette her ikisi için de isim alma aşamasında farklılıklar var. Eğer iş için bir Instagram hesabı açıyorsanız mesela bir mağaza açıyorsanız, çoğu durumda Instagram kullanıcı adınızı iş adınızla aynı olmasını istersiniz. Ama bu noktada unutmamanız gereken şey ise Instagram hesabınız için amacınız işinizi geliştirmek ve marka bilinirliği oluşturmak olmalıdır. Bu sebeple hesapadınızı seçerken buna da dikkat etmenizi öneririz.

Eğer Instagram ’da bir kişisel profilhesabı açıyorsanız unutmamanız gereken şey ise: Kullanıcı adınız sizi temsil etmelidir. Bunun için adınızın kısaltılmış bir versiyonunu da kullanabilirsiniz veya tam adınızı da kullanabilirsiniz.

İpucu 4: Kendi ismimi mi marka ismimi kullanmalıyım?

Instagram hesabınızın kullanıcı adı için kendi adınızı mı yoksa bir marka adı mı kullanmanız gerektiğinden emin değilseniz; karar vermenize yardımcı olmak için Instagram hesabınızı günlük olarak nasıl kullanacağınızı düşünerek yola çıkabilirsiniz.

Öncelikle faaliyetleriniz, eylemlerinizi, bakış açınızı veya adınızı Instagram kullanıcı adınıza eklemeniz iyi bir fikir olabilir. Bu, profil ziyaretçilerinize, tanıyabilecekleri ve bağlantı kurabilecekleri tek bir kişiyi takip ettiklerini de göstermiş olur.

Eğer adınızın çok özel olamayacağından endişe ediyorsanız; adınızın yanı sıra içerik uzmanlıklarınızdan her zaman ipucu alabilirsiniz. Bu da, hesabınızın daha anlaşılır olmasını sağlayabilir ve ve yeni ziyaretçilerin profildeğerinizle anında bağlantı kurmalarına yardımcı olabilir.

Diğer taraftan, kişisel kimliğinizin paylaştığınız içerikle çok az ilgisi varsa, bunun yerine daha fazla anonimleştirilmiş bir marka adı kullanabilirsiniz. Kişisel olarak hesaba bağlanmadığınız için, hatta bu çizgide bir işletme hesabına geçmek istiyorsanız, sözkonusu yaklaşımı kullanmak size yardımcı olabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Elon Musk’ın üniversitedeyken dünyayı değiştireceğine inandığı 5 fikir

Teknoloji girişimcisinin inandığı araçlar arasında genetik mühendisliği ve yapay zeka da yer alıyor. Elon Musk milyarder olmadan önce Pansilvanya...

BTS üyeleri en büyük hayallerini açıkladı

Ünlü K-Pop grubunun üyeleri pandeminin oluşturduğu koşullar altında en çok diledikleri şeyleri açıkladı. Dünyaca ünlü K-Pop grubu BTS’nin üyeleri son albümleri Map...

Hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar çevre ve vahşi yaşam korunmazsa artmaya devam edecek

Raporda insanlara bulaştığı bilinen 1400 mikrobun yüzde 60'ının, yeni ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkların ise yüzde 75'inin hayvanlardan geçtiği belirtildi.

Hindistan’da yaşlılar çöpçatanlık ajansında aşkı yeniden buldu ama bundan herkes memnun değil

Ajansa başvuran pek çok kişi yalnız yaşamaktansa, bir yol arkadaşıyla hayatı paylaşmanın daha iyi olduğunu düşünüyor. Hindistan pek çok yaşlı...

Benzer Haberler

Microsoft Destek, mobil cihazlara ayrılmış yeni bir bölüm ekliyor

Microsoft kısa süre önce Microsoft Destek sitesinde mobil cihazlar hakkında yardım ve destek için özel bir bölüm ekledi. Mobil cihazlar yardımı ve öğrenme Microsoft'un...

Google, Pixel 3a serisini durdurdu

Geçen yılki I / O etkinliğinde Google, Pixel 3a ve Pixel 3a XL akıllı telefonlarını piyasaya sürdü - her iki akıllı telefon...

Samsung, Note20 Ultra’nın görüntülerini yanlışlıkla kendi web sitesinde yayınladı

Samsung'un yaklaşmakta olan amiral gemisi phableti olan Galaxy Note20 hakkında bilgi, çeşitli kaynaklardan sızdı ve herkese cihazdan ne bekleyeceğine dair bir fikir verdi. Ancak,...

iPhone 12 kutusundan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayabilir

Önde gelen Apple analisti yaz sonunda piyasaya çıkması beklenen iPhone 12'lerin kutusunda kablolu kulaklık ve şarj cihazı olmayacağını öne sürdü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Elon Musk’ın üniversitedeyken dünyayı değiştireceğine inandığı 5 fikir

Teknoloji girişimcisinin inandığı araçlar arasında genetik mühendisliği ve yapay zeka...

BTS üyeleri en büyük hayallerini açıkladı

Ünlü K-Pop grubunun üyeleri pandeminin oluşturduğu koşullar altında en çok...

Hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıklar çevre ve vahşi yaşam korunmazsa artmaya devam edecek

Raporda insanlara bulaştığı bilinen 1400 mikrobun yüzde 60'ının, yeni ortaya...