Cuma, Ekim 23, 2020

En İyi Tarayıcı Yazım Denetleyicisi için Microsoft ve Google Güçlerini Birleştirdi

Microsoft kısa bir süre önce, desteklenen tüm masaüstü platformlarında kullanılabilen Microsoft Edge 83’ün, Hunspell’i Windows Yazım Denetimi ile değiştirdiği için yeni bir yazım denetleyicisi ile geldiğini duyurdu.

Şirket, bu geliştirmenin ek dil desteği de dahil olmak üzere bir dizi avantajı olduğunu, ancak yalnızca Windows 8.1 ve daha yeni sürümlerde kullanılabileceğini söylüyor. Başka bir deyişle, hala Windows 7 kullanıyorsanız, yeni yazım denetimi deneyimini elde edemezsiniz.

Ve elbette, macOS’ta da aynı, Windows Yazım Denetimi yalnızca Windows’da kullanılabilir.

“Daha önce Windows’ta, Microsoft Edge ve diğer Chromium tarayıcılarında yazım denetimi için açık kaynaklı prova araçları kullanıyordu. Windows Spellcheck uygulamasına geçmenin ek diller ve lehçeler için destek, paylaşılan bir özel sözlük ve URL’ler, kısaltmalar ve e-posta adresleri için daha iyi destek de dahil olmak üzere birçok avantajı vardır ”diye açıklıyor Microsoft.

Google ile geliştirildi

Chromium motoruna eklenen Windows Yazım Denetiminden yararlanacak bir sonraki büyük adın kim olduğunu merak ediyorsanız, evet, Google. Microsoft’un açıkladığı gibi, Microsoft ve Google bunun gerçekleşmesi için birlikte çalıştı.

“Bu özellik, Chromium projesindeki Google ve Microsoft mühendisleri arasında bir işbirliği olarak geliştirildi ve tüm Chromium tabanlı tarayıcıların Windows Spellcheck entegrasyonundan yararlanabilmesini sağladı. Guillaume Jenkins ve Rouslan Solomakhin’e (Google) ve Bruce Long, Luis Sanchez Padilla ve Siye Liu’ya (Microsoft) bu özellikteki işbirlikleri için teşekkür ediyoruz ”dedi.

Bu yeni özelliği denemek istiyorsanız, tek yapmanız gereken Windows 8.1 ve Windows 10’da Microsoft Edge sürüm 83’ü yüklemektir. Ayrıca, Microsoft Edge’de daha fazla dil için yeni yazım denetimi deneyimini etkinleştirmeye çalışıyorsanız, bunları Windows 10’un Ayarlar ekranına eklediğinizden ve ardından tarayıcıdan etkinleştirdiğinizden emin olun.

Bugün En Çok Okunanlar

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Porsche Apple Podcast’leri ve Apple Music şarkı sözlerini Taycan otomobile yerleştirdi

Podcast uygulamasının herhangi bir araca ilk yerel entegrasyonudur. Porsche Taycan sahipleri, iPhone'larını CarPlay üzerinden bağlamak zorunda kalmadan Apple Podcast'leri yayınlayabilir. Otomobil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin