Perşembe, Temmuz 2, 2020

Exynos Galaxy S20 Ultra’da Otomatik Odaklama, Isınma ve Pil Sorunu

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarındaki kalıcı sorunlar bitmek bilmiyor. Samsung topluluk forumlarında Exynos işlemcili Galaxy S20 Ultra’nın otomatik odaklama sorunları, pil ömrü ve ısınma problemlerinden şikayet eden kullanıcıların sayısı bir hayli fazla.

Samsung’un amiral gemisi akıllı telefonlarındaki kalıcı sorunlar bitmek bilmiyor. Samsung topluluk forumlarında Exynos işlemcili Galaxy S20 Ultra’nın otomatik odaklama sorunları, pil ömrü ve ısınma problemlerinden şikayet eden kullanıcıların sayısı bir hayli fazla.

Samsung Galaxy S20 Ultra, Galaxy S20 serisinin tepe modeli, aynı zamanda şu anda sahip olunabilecek en yeni ve güçlü Samsung akıllı telefon. Güney Koreli teknoloji devinin kendi mağazasından 12499 TL fiyat etiketiyle sattığı S20 Ultra modelinin kamerasında odaklama sorunu olduğu ve ısındığına yönelik şikayetler mevcut.

Forum müdavimleri, kamera uygulamasını kullanırken telefonun saniyeler içinde ısındığını söylüyor. Bazı kullanıcılar, yaklaşık 3.5 – 4 saatlik ekran süresi aldıklarını söyleyerek pil ömründen şikayet ediyor. Bazıları 4G bağlantısında dahi telefonun aşırı ısındığını, ısınmaya 5G’nin neden olmadığını iddia ediyor. Exynos işlemcili Galaxy S20 Ultra modeline sahip olan bir kullanıcı da Twitter üzerinden otomatik odaklama ile ilgili problemi videolu olarak paylaştı. Videoda telefonun kamera merceğinin hemen önündeki bir objeye odaklanmakta güçlük çektiğini görüyoruz. Kullanıcı, Exynos 990 işlemcili Galaxy S20 Ultra’nın zayıf pil ömrü sunduğunu, düşük performans gösterdiğini ve cehennem gibi ısındığını söylüyor.

Samsung is considering using the under-screen camera technology on the Galaxy S21 first, and is evaluating the feasibility of the technology.

— Ice universe (@UniverseIce) April 9, 2020

Kullanıcılar, Exynos işlemcili modelle Snapdragon işlemcili modelin performans açısından farklı olduğunu söylese de Samsung hem Exynos hem Snapdragon sürümlerinin aynı katı, titiz, gerçek yaşam testi protokollerinden geçtiğini söylüyor.

Şirket, birkaç hafta önce yazılım güncellemesi yayınlamış ve bazı telefonlar için otomatik odaklama sorununu çözmüştü. Yapılan testler, yeni güncellemenin odak sorununu tam olarak çözmediği gibi görüntüleri keskinleştirdiğini ortaya koyuyor. Umarız, kısa sürede yeni yazılım güncellemesi yayınlanarak sorunlar giderilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Google, ofisleri yeniden açma planını erteledi

Arama devinin ofisleri en az Eylül ayına kadar kapalı kalacak. Google, birkaç eyalette görülen coronavirüs vakalarının ardından ABD ofislerinin yeniden açılmasını geciktiriyor . CEO...

Microsoft Tüm Reklamlarını Facebook ve Instagram’dan Çekiyor

Microsoft, reklamlarını Facebook ve Instagram'dan çekmeye karar veren en son büyük şirket, ancak sosyal ağa karşı ırkçı bir boykotun bir parçası...

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son aşama, bu Linux dağıtımını çalıştırırken kullanıcıları korumak için gereken bir dizi güvenlik...

TikTok ve 32 diğer iOS uygulaması hassas pano verilerinizi hala gözetliyor

Mart ayında araştırmacılar, Çin'in sahip olduğu sosyal medya ve video paylaşım fenomeni TikTok dahil olmak üzere dört düzineden fazla iOS uygulamasıyla rahatsız...

Benzer Haberler

Google, Pixel 3a serisini durdurdu

Geçen yılki I / O etkinliğinde Google, Pixel 3a ve Pixel 3a XL akıllı telefonlarını piyasaya sürdü - her iki akıllı telefon...

Samsung, Note20 Ultra’nın görüntülerini yanlışlıkla kendi web sitesinde yayınladı

Samsung'un yaklaşmakta olan amiral gemisi phableti olan Galaxy Note20 hakkında bilgi, çeşitli kaynaklardan sızdı ve herkese cihazdan ne bekleyeceğine dair bir fikir verdi. Ancak,...

iPhone 12 kutusundan şarj adaptörü ve kulaklık çıkmayabilir

Önde gelen Apple analisti yaz sonunda piyasaya çıkması beklenen iPhone 12'lerin kutusunda kablolu kulaklık ve şarj cihazı olmayacağını öne sürdü.

En Ucuz iPhone 12 Şaşırtıcı Bir Fiyat Etiketi ile Gelebilir

Bugünlerde Apple dünyasında çok şey oluyor, özellikle şirket iPhone 12'yi sonbaharda büyük çıkışına hazırlamak için günün her saatinde çalışıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Google, ofisleri yeniden açma planını erteledi

Arama devinin ofisleri en az Eylül ayına kadar kapalı kalacak.

Microsoft Tüm Reklamlarını Facebook ve Instagram’dan Çekiyor

Microsoft, reklamlarını Facebook ve Instagram'dan çekmeye karar veren en...

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son...