Çarşamba, Ekim 21, 2020

Facebook deneysel tahmin uygulamasını tüm kullanıcılara açıyor

Şirket, Forecast’in ‘ölçülü ve saygılı bir sohbeti teşvik edeceğini’ düşünüyor.

Facebook tam olarak dengeli sohbetler veya güvenilir bilgilerle tanınmıyor, ancak bu , “kitle kaynaklı tahminler ve kolektif içgörüler için bir topluluk” olan Forecast’i başlatmasını engellemez. Tahmin, kullanıcıların soru sormasına ve sonuçları tahmin etmesine izin verecektir. Örneğin 2020 seçimini kim kazanacak ? Ya da yakın zamanda COVID-19 aşısı olacak mı?

Kullanıcılar, popüler konulara göz atabilecek ve kendi tahminlerini yapıp paylaşabilecekler. Tahminler zaman içinde izlenebilir ve diğer platformlarda paylaşılabilir olacaktır.

Facebook bir açıklamasında, “İlk testimizde öğrendiğimiz gibi, insanlar tahminlerine nasıl ulaştıklarını açıklamak için zaman ayırdıklarında, ölçülü, saygılı bir sohbeti teşvik ediyor gibi görünüyor” diye yazdı.

Yine de, yanlış bilgilerle dolu bir platform için şüpheci olmak için nedenler var. Tahminlerin ikili bir seçime indirgenmesine yardımcı olmuyor ve tahminlerin mevcut inançları güçlendirebileceğine veya gerçek dünya sonuçlarını etkileyebileceğine dair spekülasyonlar var .

Facebook , Haziran ayında Forecast’in beta sürümünü yayınladı, bu yüzden bazı testler yaptı. Tüm içeriğin denetim kurallarına uyması gerektiğini söylüyor, yani tüm soruların yayınlanmadan önce onaylanması gerekecek. Bu önlemlerin etkili olup olmadığını zaman gösterecek.

ABD ve Kanada’daki insanlar bugünden itibaren Forecast web sitesini ziyaret edebilir. Tahmin ayrıca bir iOS uygulaması olarak da mevcuttur.

01.10.2020 12:25 ET: Başlık, bunu bir anket uygulaması yerine bir tahmin uygulaması olarak adlandıracak şekilde güncellendi.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple macOS için En İyi Antivirüs

Apple'ın Mac'lerinin Windows'a daha güvenli bir alternatif olarak görüldüğü zamanlar vardı, çünkü özellikle bu sistemleri hedef alan kötü amaçlı yazılımlar oldukça nadir...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

League of Legends: Wild Rift, iPhone 12 ‘ye geliyor

Artık dünyanın en popüler çevrimiçi oyunlarından biri olan League of Legends'ın en yeni iOS cihazında nasıl göründüğünü biliyoruz . League of Legends: Wild Rift , bu yılın sonlarında iPhone 12'de oynanabilecek . Yabani Rift yaklaşan,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin