Cumartesi, Eylül 19, 2020

Facebook Messenger artık sahte kullanıcıları tanımlamanıza yardımcı oluyor

Yaklaşık iki yıl önce Facebook’un Messenger için, başka biri olarak bayılmaya çalışan kötü niyetli kullanıcıların belirlenmesine yardımcı olan yeni bir özelliği test ettiği bulundu . Özellikle, bu özellik potansiyel bir dolandırıcının kurbanın arkadaşlarından birinin profilini taklit ettiğini tespit etmekti. Şimdi, TechCrunch tarafından bildirildiği gibi , özellik şimdi bazı ek yeteneklere sahip kullanıcılara sunuluyor.

Potansiyel bir dolandırıcının kurbanın arkadaşlarından biri olarak görünmeye çalıştığını tespit eden orijinal olarak bildirilen özellik hala oldukça benzer. Bir kullanıcı arkadaşlarından birinin kimliğine bürünen bir hesaptan mesaj aldığında, sohbetin üstünde diğer kullanıcının arkadaşlarından birine benzer bir ad kullandığını bildiren bir uyarı görüntülenir. Uyarıyı incelemek, hesabın oluşturulduğu tarih ve yasal hesaba kıyasla kaç arkadaşın olduğu gibi ek bilgiler sağlar.

Potansiyel bir dolandırıcı onları aldatmaya çalıştığında kullanıcıları uyaran yeni bir özellik de var. Rapora göre, uygulama bir hesabın etkinliğinde kullanıcılara çok sayıda mesaj isteği göndermek gibi anormallikleri tespit etmek için makine öğrenimini kullanacak, özellikle de mesajlar 18 yaşından küçük kullanıcılara gönderiliyorsa. Potansiyel saldırganı engellemek ve dolandırıcılıkların nasıl tanımlanacağı konusunda biraz daha rehberlik sağlamak için kurban.

Özellikler, çevrimiçi ortamda nasıl dikkatli olunacağını öğretmek için çoğunlukla genç kullanıcıları hedefliyor gibi görünüyor ve Facebook’un arama algoritmasında bir değişiklik nedeniyle yanlış arkadaşlık isteklerinin arttığı bir zamanda geliyor. Başlangıçta Mart ayında sınırlı bir sunumda mevcuttu ve şimdi genişliyor. İOS’ta, önümüzdeki hafta bir noktada mevcut olması gerekir.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

1 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin