Salı, Ekim 27, 2020

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor.

Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu andan itibaren, bir grup Facebook’un politikalarını ihlal ettiği için kaldırılırsa, üyeleri ve yöneticileri geçici olarak yeni grup oluşturamayacak. Bir grubun yöneticisi yoksa arşivlenir. Ve Facebook, tavsiyelerine sağlıkla ilgili herhangi bir grup eklemeyecek.

Facebook grupları, özellikle Facebook’un öneri algoritması onları teşvik ettiğinde, yanlış bilgi ve komploları yaymakla suçlanıyor. Ve şirketin yeni kuralları, onları denetlemek için mevcut çabaları genişletiyor. Örneğin, yöneticilerin yasaklı bir gruba benzer yeni bir grup oluşturması zaten yasaklanmıştı.

Yeni politikalardan bazıları, grupların daha aktif yönetimini teşvik etmektedir. Yöneticiler istifa ederse, üyeleri yerlerine davet edebilirler; kimse yapmazsa, Facebook görünüşe göre üyelere yönetici rolleri “önerecek”, sonra başarısız olursa grubu arşivleyecektir. Ayrıca, grup üyeleri bir topluluk standartları ihlali gerçekleştirirse, moderatörlerin 30 gün boyunca tüm gönderilerini onaylaması gerekecektir. Moderatörler Facebook’un kurallarını ihlal eden gönderileri tekrar tekrar onaylarsa grup kaldırılabilir.

Sağlık yönergeleri, belirli bir kural çiğneme davranışına değil, tüm bir içerik kategorisine odaklanarak daha geniş bir yaklaşım benimser. Facebook, grupların “zor yaşam koşullarında destek vermek ve almak için olumlu bir alan olabilmesine rağmen … insanların sağlık bilgilerini yetkili kaynaklardan almaları çok önemlidir” diyor.

Şirket, aşılama karşıtı içeriğin ve koronavirüs yanlış bilgisinin yayılmasını, COVID-19’u tartışan yayınlara bağlamsal bilgiler eklemek ve aşıyla ilgili sayfalara afişler yerleştirmek de dahil olmak üzere diğer yöntemlerle zaten sınırlamaya çalıştı . Öyle olsa bile, boyutu onu yanlış sağlık hikayeleri için güçlü bir vektör haline getirdi.

Facebook ayrıca milis gruplarından ve şiddetle bağlantılı diğer kuruluşlardan gelen içerikleri sınırlamaya devam ettiğini söylüyor . Olası şiddeti tartışan gruplar kaldırılacak ve yakında Haber Kaynağındaki ihlal etmeyen içeriği bile alt sıraya alacaktır. Bununla birlikte şirket, suç teşkil eden içeriğin sınırlarını belirlemek için mücadele etti – Wisconsin, Kenosha’daki 17 yaşındaki bir milis destekçisinin protestoların olduğu bir gece sırasında iki kişiyi öldürdüğü kendi kendini tanımlayan bir milis grubunun gönderileri dahil.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin