Salı, Ekim 20, 2020

Facebook ve FBI Tarafından Suçluyu Takip Etmek için Güvenlik Odaklı Linux İşletim Sistemi

Facebook’taki güvenlik uzmanları, sosyal ağın yıllardır izlediği bir çocuk yırtıcısını izlemek için FBI ile birlikte çalıştı ve sonunda işletim sisteminde yüklü video oynatıcıda sıfır gün kullanarak konumunu belirleyebildi.

Zaten Ağustos 2017 yılında tahsil tutuklandı Buster Hernandez, kullanılan kuyrukları internete bağlı ancak bir rapora göre ise Adının açıklanmasını Linux OS Vice , sık sık çıplak fotoğraflar için yaşı küçük kızlar koparmak için bir girişim Facebook’a döndü ve videolar.

Ayrıca tecavüz ve terörist saldırılar için çeşitli tehditler gönderdi, ancak Facebook, sistemini çalıştıran ve tüm trafiği TOR ağı üzerinden yönlendiren işletim sistemi nedeniyle onu izleyemedi .

Rapor, FBI’ın kendisinin çocuk yırtıcısının bilgisayarına birkaç kez girmeye çalıştığını ancak Tails tarafından sağlanan ve güçlendirilen güvenlik önlemleri nedeniyle bunu başaramadığını ortaya koyuyor. Sosyal ağ sonunda devreye girdi ve Tails’e önceden yüklenmiş video oynatıcıda bulunan sıfır günlük bir istismar geliştirmek için isimsiz bir üçüncü tarafla birlikte çalıştı.

Facebook Tails’e hiç ulaşmadı

Kurbanlardan biri daha sonra çocuk avcısına, istismarın tetiklenmesi için kullanılan hazırlanmış bir video dosyası gönderdi ve sonunda FBI’nın Hernandez’in IP adresini belirlemesine, izlemesine ve onu tutuklamasına yardımcı oldu.

Vice ayrıca, Facebook’un güvenlik hatasını bildirmek için Tails’e asla ulaşmadığını ve dahası, FBI’ın diğer potansiyel hedeflere karşı aynı istismarı kullandığı bilinmemektedir. Büro şu ana kadar her şeye tamamen sıkı sıkıya bağlı kaldı, bu yüzden güvenlik odaklı Linux dağıtımındaki hata muhtemelen hala yok, hem FBI hem de Facebook, onu çalıştıran bilgisayarlara girmeye yardımcı olabilecek koda sahip olduğuna inanıyor .

Rapora göre, Facebook mühendisleri sosyal ağın yaklaşımının doğru olup olmadığı konusunda karışık bir duyguya sahipler ve bazıları şirketin bir çocuk yırtıcısının peşinden gitmek için para ödememesi gerektiğini söylerken, diğerleri bunun tek yol olduğuna inanıyor Hernandez tarafından kurbanlarına gönderilen tekrarlanan tehditler.

Tails sürüm 4.8’in 30 Haziran’da başlaması planlanıyor, ancak şu anda, bu sıfır gün için bir yamanın sürümün bir parçası olup olmadığı ve şirketin güvenlik açığından haberdar olup olmadığı henüz belli değil.

Bugün En Çok Okunanlar

Samsung yeni SD kart serileri aşırı koşullar için üretildi

32 GB'lık bir kart için fiyatlar 7 dolardan başlıyor. Samsung, 4K video için daha yüksek hızlar sunan ve daha...

Tokyo Olimpiyatları: Rus Bilgisayar Korsanları Oyunları Hedef Alıyor

İngiliz yetkililere göre, Rus bilgisayar korsanları Tokyo Olimpiyatları Oyunlarını kesintiye uğratmayı hedefliyor. İngiltere dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın GRU askeri istihbaratının ilgili yetkililere ve...

Apple iPhone 12 mini 729 dolara tanıttı

iPhone 12'nin tüm özelliklerine sahiptir. Apple, 2020'de en son iPhone'unun daha uygun fiyatlı sürümünü iki farklı boyutta sunacak. İPhone 12'yi detaylandırdıktan...

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin