Salı, Eylül 22, 2020

Facebook, WhatsApp Görüntülü Grup Konuşma Limitini 8’e Çıkardığını Açıkladı

Facebook, sahibi olduğu mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ı geliştirmeye devam ediyor. Şirket, uygulamada bulunan 4 kişilik grup görüntülü / sesli sohbet sınırını 8’e çıkaracağını açıkladı.

2014 yılında WhatsApp’ı satın alan sosyal medya devi Facebook, her geçen gün uygulamaya yeni özellikler ekliyor. Şirket, sadece Google Play Store’da 5 milyardan fazla yüklenmeye sahip olan uygulamasını her geçen gün daha da geliştiriyor.

Facebook, WhatsApp’a yeni özellikler eklemesinin yanı sıra var olan özellikleri de geliştirmeye devam ediyor. İşte bu özelliklerden bir tanesi de grup görüntülü ve sesli konuşma özelliğiydi. Şirket, grup konuşmalarındaki en fazla 4 olan katılımcı sayısını 8’e yükseltiyor.

WhatsApp’ta hâlihazırda grup görüntülü ya da sesli konuşma özelliği bulunuyor ancak bu konuşmalar şu an en fazla 4 katılımcıyla gerçekleştirilebiliyor. Facebook, bugün yaptığı açıklamada bu limiti ikiye katlayarak 8’e çıkaracağını duyurdu. Bu özellik, uygulamanın beta sürümünde de ortaya çıkmıştı.

Tabii Facebook deyince akla ilk olarak şirketin kullanıcı verileriyle yaşadığı skandallar geliyor. Şirket, bu imajı üstünden atmak için çalışmalar yapıyor ve uzun bir süredir de WhatsApp’ta uçtan uca şifreleme özelliği kullanılıyor. Konuşmalara kimsenin erişememesini sağlayan bu özellik, sesli ve görüntülü çağrılar da için de kullanılacak.

Uygulamanın beta sürümünden ortaya çıkarılan bilgilere göre 8 kişilik sesli / görüntülü grup sohbetlerinin gerçekleştirilebilmesi için tüm katılımcıların uygulamanın son sürümünü kullanması gerekiyor. Şu an için grup konuşmalarına getirilecek bu yeni üst sınırın ne zaman kullanıcılara sunulacağına dair herhangi kesin bir tarih açıklanmadı. Yeni üst sınır özelliğinin çıkışı için şu an söyleyebileceğimiz tek şey bekleyip göreceğiz.

Peki, siz WhatsApp’ın bu yeni üst sınırı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp’a başka hangi özellikler eklenmeli? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

En iyi 9 Apple Watch uygulaması

En iyi 9 Apple Watch uygulaması Saatin kan oksijen seviyesi izleme de dahil olmak üzere yeni özellikleri, orijinal olarak bileğiniz için bir iPhone olması amaçlanan , üçüncü taraf uygulamalarla dolu  cihazın bir...

Apple’ın yeni iPad Air parmak izi sensörü iPhone 12 için ideal olacak

iPad Air parmak izi sensörü Apple'ın geçen hafta yaptığı sürpriz donanım duyurularından biri, iPad Air'in parmak izi sensörünün ekranın üst kısmındaki küçük bir...

14 Ekim için OnePlus 8T lansman etkinliği

'Bir dizi yeni ve geliştirilmiş teknoloji' vaat ediyor. OnePlus 8T lansman etkinliği, bir sonraki amiral gemisi telefonu OnePlus 8T'yi...

Google Chrome Her Zamankinden Daha Güvenli Hale Geliyor

Chrome, şirketlere gönderilen kötü amaçlı yazılım ve diğer tehditleri içerebilecek riskli dosyaları taramak için Gelişmiş Koruma Programı'nın özelliklerini genişleteceğini duyurdu. Bu duyuruyla...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin